EN
Anasayfa / Öğrenci / Öğrenci Konseyi
Başkan

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Öğrenci Konseyi;

11500 öğrenciyi bir çatı altında birleştiren, demokratik bir seçim ile görev başına gelen, üniversitemizin bütün öğrencilerine tarafsız ve samimi olarak yaklaşan İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi öğrencilerinin yasal temsilcisidir.

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Öğrenci Konseyi olarak öncelikli amacımız üniversitemiz öğrencilerinin sorunları, istekleri ve talepleri doğrultusunda hareket edip bunları çözüme kavuşturmaktır. Üniversitemiz gençliğini okuyan, araştıran, düşünen, özgüveni yüksek, sanata ve bilime saygılı, yenilikçi, ahlaklı, üretici, kaynakları etkin ve doğru kullanan, çevreye duyarlı bir öğrenci kitlesi oluşturmak asli hedeflerimizdir. Öğrenciye yönelik sosyal faaliyetler düzenlemek, öğrencilerin gerek üniversite ve gerek üniversite dışında yaşamlarında kişisel gelişimleri hususunda yardımcı olmaktır. Üniversitemize konuk olarak alanında uzman kişileri getirip öğrencilerin bu konferanslardan yararlanmasını sağlamakta öncelikle hedeflerimiz arasındadır.

Üniversite gençliğimizin ihtiyaçlarını ve beklentilerini saptayarak iş konseyi içerisinde özgüvenli ve çözüm odaklı çalışmalar yapıp eğitim, sanat, spor, hizmet ve sosyal yardımlaşma gibi birçok alanda projeler üretmek, destekleyici politikalar geliştirmek, uygulamak ve tüm üniversite öğrencilerinin bu çalışmalardan mümkün olduğunca faydalanmasını sağlamak.E-posta : ogrencikonseyi@yeniyuzyil.edu.tr

Instagram : instagram.com/iyyuogrencikonseyi/