EN
Anasayfa / Akademik / Fakülteler / İletişim Fakültesi
Fakülte Hakkında
İletişim teknolojilerinin gelişmesine ve bu teknolojilere gösterilen ilginin artmasına kaynaklık eden iletişim olgusu, çağa da ismini vererek vazgeçilmezliğini bir kez daha yinelemiştir. Geleneksel medyadan, pazarlamaya, dijital sanatlardan, yeni medya kanallarına kadar geniş bir yelpazeyi kapsayan iletişim, yaşamımızın önemli bir bütünleyicisi oluvermiştir.

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi İletişim Fakültesi 2010-2011 yılında eğitim öğretim hayatına başlamıştır. İletişim Fakültesi olarak bizler, iletişimin öneminin ve ciddiyetinin farkındalığı ve deneyimli akademik kadromuzla, geleceğin genç iletişimcilerini yetiştirme görevini üstlenmiş bulunmaktayız.

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi İletişim Fakültesi bünyesinde Görsel İletişim Tasarımı, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, Radyo Televizyon ve Sinema ile Yeni Medya ve İletişim bölümleri bulunmaktadır. Fakültemiz, televizyon stüdyosu, radyo stüdyosu, fotoğraf stüdyosu, MAC laboratuarı, PC laboratuarıyla geniş bir teknik altyapı olanağına sahiptir ve gerçekleştirdiği atölyelerin yanısıra, düzenlediği haftalık “İletişim Seminerleri” aracılığıyla sektörel deneyime sahip isimlerle öğrencilerini buluşturarak kuramsal eğitimle pratiği bir arada sunan çok yönlü eğitim anlayışıyla öğretim hayatını sürdürmektedir.

"Yeni yüzyıl senin eserin olsun" sloganıyla yola çıkan Üniversitemizde, yeni yüzyılın en gözde alanlarından olan iletişim sektöründe siz de yerinizi almak istiyorsanız, buluşmaya hazırız.

Vizyon
İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi İletişim Fakültesi, sağlam alt yapısı ve akademik kadrosuyla yalnızca ulusal düzlemde değil, uluslararası düzlemde de varlık gösterebilmek hedefiyle yeni yüzyılın iletişimcilerini yetiştirme vizyonunu benimsemiştir.

Misyon
Öğretim programımızın amacı, toplumsal duyarlılığı gelişmiş, sosyal sorumluluk bilincine sahip, iletişim etiği çerçevesinde, iletişim teknolojilerini doğru kullanabilen, araştırma ve sorgulama yetisi kazanmış, entelektüel birikimi yüksek, kuramsal becerileri gelişmiş iletişimciler yetiştirmektir.

Hedeflerimiz
- Stratejik düşünebilen, yaratıcı, üretken, kendine güvenen ve alanında donanımlı bireyler yetiştirmek;
- Özellikle yeni medya ve kurumsal iletişim alanında yenilikleri takip etmek ve bu alanda lisansüstü çalışmalarda bulunmak;
- Okulumuzun kendine ait radyosunda, bir bant üzerinden yayın yapmak;
- Okulumuz televizyon stüdyosunda sürekli bir TV yayını yapmak;
- Lisans düzeyinde düzenlenen tüm yarışmalara katılım sağlamak ve katılımlardan ödülle dönmek;
- Haber ajansı üzerinden çıkarılacak bir gazeteyle sürekli yayın sağlamak;
- Öğrencilerimiz ile iletişimimizi sınır ve zaman gözetmeksizin sürekli kılmak;
En önemlisi, geleneksel değerlerini özümsemiş, küresel dünyayla uyum halinde gençler yetiştirip yeni yüzyılın iletişimcileri arasında yerlerini almalarını sağlamaktır.