EN
Anasayfa / Haberler
SAHTECİLİK ve ADLİ İNCELEMELER İLE KRİMİNAL YÖNTEMLER...

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanlığı’nın desteği ve Genç Hukukçular İstişare Platformu girişimleriyle “SAHTECİLİK ve ADLİ İNCELEMELER İLE KRİMİNAL YÖNTEMLER” adlı seminer Alev Ofluoğlu Konferans Salonu’ndu gerçekleştirildi. Seminere öğretim üyeleri, savcı, hakim, emniyet mensupları, kimyacılar, biyologlar ve öğrenciler katıldılar.

Seminerin açılış konuşmasını, Ceza Hukuku Öğr. Gör. Doç. Dr. Zeynel Kangal yaptı. Ardından İstanbul Üniversitesi Adli Bilimler Uzmanı Kriminalist Uzman Öğr. Gör. Şahin İplikçi, yazıda ve belgelerde sahtecilik hakkında bilgi verirken sahtecilik türlerini ve ne şekilde maruz kalınabileceğini anlattı. Öğr. Gör. Analist Uzman Av. Ahmet Karaöz olası bir sahtecilik olayında izlenmesi gereken tahkikat yöntemleri, yol ve metotlar hakkında bilgi verdi. Kimya Yüksek Mühendisi İş Güvenlik Uzmanı Öğr. Gör. Cihangir Tuğsavul da mürekkep yaş analizi, sahtecilik yöntemlerinde kullanılan kimyasal etkiler ve cihazlar hakkında katılımcıları bilgilendirdi. Seminerin sunumu Hukuk Fakültesi öğrencisi Mehmet Küçükbaş tarafından gerçekleştirildi.

Seminerin sonunda, sunum yapan konuklara, Hukuk Fakültesi Araş. Gör. Merve Turanlı, Hukuk Fakültesi Öğrenci Temsilcisi Hali Buğra Acemi ve Hukuk Fakültesi Öğrencisi Genç Hukukçular İstişare Platformu İstanbul İl Temsilcisi Saltuk Samed Aksun plaketlerini taktim etti.