EN
Anasayfa / Haberler
Meral Saçkan’dan Halkla İlişkiler Mesleğinin İncelikleri...

Halkla İlişkiler mesleğinin önemli isimleri arasında yer alan akademisyen Meral Saçkan, İletişim Fakültesi Seminerleri kapsamında üniversitemizde öğrencilerimizle biraraya geldi.

MPR İletişim Danışmanlık Şirketi’nin kurucusu olan aynı zamanda ulusal ve uluslararası halkla ilişkiler derneklerinde aktif olarak görev alan Meral Saçkan, kendi kariyer gelişimini anahtar kelimeler üzerinden kurguladığı bir sunum ile anlatarak, Türkiye’de halkla ilişkiler sektörünün geçirdiği evrelere değindi.

Ülkemizde “Marketing PR” alanında ilk faaliyetleri gerçekleştiren, bu konuyla ilgili çeşitli üniversitelerde ders veren Saçkan, İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencilerine, “Marketing PR” ve “Halkla İlişkiler” kavramları arasındaki farkları detaylı şekilde anlattı. Mesleğin toplum tarafından algılanma sorununa ve itibarına dikkat çekerek, halkla ilişkiler sektöründe eğitim almanın ve eğitimli kişilerin çalışmasının önemini vurguladı.

Öğrenciler tarafından ilgi ile takip edilen söyleşinin sonunda Meral Saçkan’a İletişim Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Kamile Akgül tarafından teşekkür belgesi sunuldu.