EN
Anasayfa / Haberler
Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğrencileri Beyaz Önlük Giydi...


Yeni Yüzyıl Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik ile Fizyoterapi ve Rehabilitasyon öğrencileri Alev Ofluoğlu Konferans Salonu’nda düzenlenen törenle beyaz önlük giyerken, Hemşirelik Bölümü 4. Sınıf öğrencileri de mezuniyet öncesi hemşirelik rozetlerini taktılar.

Törene Yeni Yüzyıl Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve İİBF Dekanı Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu, Rektör Yardımcısı ve Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haluk İşeri, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Demir Budak, Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Refik Korkusuz, Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İmer Okar, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erhan Tuna, akademik ve idari kadro ile öğrenciler, velileriyle birlikte katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Rektör Yardımcısı ve İİBF Dekanı Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu, öğrencilere gelecekteki mesleklerinde başarılar dilerken, ailelerine bu güzel günde birlikte olmanın mutluluğunu yaşadığını ifade etti.

Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. H. Cüneyt Ulutin, kendi yaşantısından örnekler vererek başarı dileklerini öğrencilerle ve aileleriyle paylaştı.

Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Demir Budak ise, öğrencilerin giymiş olduğu beyaz gömleğin bir beyaz meleği andırdığını ifade ederken, sağlık çalışanlarının daima daha iyi hizmet vermek için özverili ile çalışmaları gerektiğini anlattı. Prof. Dr. Budak öğrencileri ve ailelerini kutladı.

Konuşmaların ardından, Sağlık Bilimleri Fakültesi öğrencilerine protokol ve öğretim üyeleri tarafından beyaz önlükleri giydirildi ve rozetleri takıldı.