EN
Anasayfa / Haberler
Mezunlarımız Geleceğe Merhaba Dedi...

Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nin mezuniyet töreni, Sinan Erdem Spor Salonu’nda yapıldı.

Yeni Yüzyıl’ın Mimarları Geleceğe Merhaba Dediler…

ÜNİVERSİTEMİZİN İLK FAKÜLTE ÖĞRENCİLERİ YUVADAN UÇTU…

Yeni Yüzyıl’ı Şekillendirecek Gençler Hayata Atıldı…

2010 yılında lisans ve ön lisans düzeyinde eğitim-öğretim faaliyetine başlayan Yeni Yüzyıl Üniversitesi, muhteşem bir törenle dört yıllık ilk mezunlarını vermenin gururunu yaşadı. Mezunlar için Sinan Erdem Spor Salonu’nda gerçekleştirilen tören, Yeni Yüzyıl ailesinin büyük buluşmasına sahne oldu. 10 Fakülte ve 2 Meslek Yüksekokulu’nun 32 programından mezun olan 644 öğrenciyi, aileleri, hocaları ve idari personel yalnız bırakmadı.

Mezüniyet Töreni’ne, İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Azmi Ofluoğlu, Mütevelli Heyeti Başkan Yardımcısı Ekrem Çalkılıç, Mütevelli Heyeti Üyesi Prof.Dr. Münevver Turanlı, Rektör Prof.Dr. H. Hüsnü Gündüz, akademisyenler, idari personel ve aileler katıldı.

YENİ YÜZYIL AİLESİNİN BÜYÜK BULUŞMASI

Ailelerin salonda yerlerini almalarının ardından saatler 13.00’ü gösterdiğinde törenin yapılacağı büyük salonun kapıları açıldı ve öğrenciler müzik eşliğinde sahneye çıktı. İstiklal Marşımızın okunması ve şehitlerimiz için saygı duruşunun ardından Yeni Yüzyıl Üniversitesi tanıtım filminin gösteriminin ardından protokol konuşmalarına geçildi.

İlk konuşmayı öğrenciler adına Yeni Yüzyıl Üniversitesi Öğrenci Birliği Başkanı Akın Terzioğlu yaptı. Terzioğlu, hem hocalarına hem de ailelerine teşekkür etti.

Daha sonra kürsüye Yeni Yüzyıl Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. H.Hüsnü Gündüz geldi. Konuşmasında düzenlenen iki mezuniyet töreninin ardından ilk defa fakültelerin mezun verdiğine dikkat çekti ve ilk öğrencilerin her zaman en özel öğrenciler olacağını söyledi. Rektör Gündüz’ün öğrencilereden bir isteği vardı; “Yeni Yüzyıl markasını büyütüp geliştireceğine inanıyorum ama sizden son bir isteğim var, ufkunuzu geniş tutun, ülkemize ve insanımıza hizmet edin.” dedi.

Rektör Prof. Dr. Gündüz’ün hemen ardından öğrencileri seslenen Yeni Yüzyıl Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkan Yardımcısı Ekrem Çalkılıç ise sözlerine “Bu günlerin hayalini kurmamızı sağlayan Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Azmi Ofluoğlu’na şükranlarımı sunuyorum.” diyerek başladı.Yeni Yüzyıl markasını akademik ve idari personel ile öğrencilerinin zirveye taşıyacaklarını belirten Çalkılıç şunları söyledi: “Sizin başarınızla bizler de gurur duyacağız. Sizler bundan sonraki hayatınızda hep en önde olun, kimseden geride kalmayın, her zaman özgün olun, hayata umutla bakın. Bundan sonra kader arkadaşıyız. Geleceğinizi şekillendiren Yeni Yüzyıl Üniversitesi olarak bu kader birliğini hep beraber yapacağız.

Özellikle fakültelerden mezun alan öğrencilere seslenen Çalkılıç, “Siz bizim ilk göz ağrımızsınız... Biz sizi çok sevdik. Çok güzel günler geçirdik. Beraber oturduk sohbet ettik. Sizi çok özleyeceğiz.”sözleri salondan büyük alkış aldı. Çalkılıç, “Asıl okul şimdi başlıyor, bu hayat okuldur. Hepinize yeni okulunuzda başarılar diliyorum” diye konuştu.

FİNAL GÖZ KAMAŞTIRDI…

Konuşmaların ardından diploma ve meslek yemini törenlerine geçildi. İlk olarak bölüm birincilerine diplomaları takdim edildi ve mezuniyet kütüğüne isimlerini çaktılar.

2013-2014 Üniversite Birincisi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi- İç Mimarlık bölümü öğrencisi Leman SÜLEYMANOĞLU plaketini ve diplomasını Yeni Yüzyıl Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Azmi Ofluoğlu’nun elinden aldı.

2013-2014 Üniversite İkincisi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi- Uluslararası Ticaret Bölümü öğrencisi Kübra ORAN plaketini ve diplomasını Mütevelli Heyeti Başkan Yardımcısı Ekrem Çalkılıç’ın elinden aldı.

2013-2014 Üniversite Üçüncüsü İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi –Uluslararası Ticaret Bölümü öğrencisi Sinem ÖZER de plaketini ve diplomasını Rektör Prof. Dr. H. Hüsnü Gündüz’ün elinden aldı.

2013-2014 Meslek Yüksekokulları Birincisi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu- Çocuk Gelişimi Bölümü öğrencisi Özlem ARGUN’a plaketini ve diplomasını Mütevelli Heyeti Üyesi Prof. Dr. Münevver Turanlı verdi.

Öğrenci Konseyi Başkanı Türk Bayrağını ve üniversitenin flamasını bir alt sınıftaki öğrencilere teslim etti.

Tören sırasında bir de ilk yaşandı. KOSGEB ile Yeni Yüzyıl Ünivesitesi Meslek Yüksekokulu’nun yaptığı protokol sonucunda başarılı olan Meslek Yüksekokulu Birincisi Turizm ve Seyahat Hizmetleri Bölümü öğrencisi Mehlika Kübra Aytekin plaketini KOSGEB Başkan Yardımcısı İhsan Solmaz’ın elinden aldı.

Mezuniyet Töreni’nin sunucuları Erhan Yılmaz ve Bahar Köseoğlu sırasıyla lisans ve ön lisans öğrencilerinin isimlerini anons ederek kendilerini sahneye davet etti. Fakültelerin Dekanları ile Meslek Yüksekokulu Müdürleri öğrencilere tek tek diplomalarını verdi. Öğrencilerin dersine giren akademisyenler de sahneden inen öğrencilerini tebrik etti. Akademisyenlerin tebrik ettiği öğrenciler, diplomalarını aldıktan sonra toplu halde meslek yeminlerini ettiler. Finalde coşkunun ve mutluluğun zirveye ulaştığı törende öğrencilerin keplerini havaya fırlatmaları ile salonda herkes ayağa kalkarak alkışlamaya başladı. Daha sonra gençler hocaları, aileleri ve arkadaşları ile bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.2013-2014 Mezuniyet Töreni Videosu


2013-2014 Mezuniyet Töreni Fox Tv Çalar Saat Programı'nda Yayınlandı. İşte O Haber...