EN
Anasayfa / Haberler
İletişim Öğrencilerine Çekim Teknikleri Dersi...

Dünyaca ünlü bir fotoğraf makine üreticisi markanın Türkiye’deki ürün uzmanı ve satış yöneticisi İletişim Fakültesi öğrencilerine cihazla ilgili teknik bilgiler verdi ve deneme çekimler yapmalarına imkân sundu.

Canon Profesyonel Ürünler iş ortağı Teknomaks'ın Satış Yöneticisi Onur Akyol ve Canon Euro-Asia'nın Profesyonel Ürün Uzmanı Cüneyt Akman, İletişim Fakültesi öğrencilerine çekim teknikleri, televizyon yayıncılığı ve profesyonel fotoğraf makineleri hakkında detaylı bilgiler verdi.

Birçok yerli ve yabancı film yönetmeninin DSLR makinelerle çok iyi işler çıkardıklarından bahseden Akyol ve Akman, düşük maliyetli fotoğraf makineleri ile kaliteli işler ortaya konabileceğini anlattı. Özellikle İletişim Fakültelerinde eğitim, öğrenim gören öğrencilerin fotoğraf ve film alanında duyduğu ilgiyi bu tip makineler ile besleyebileceklerinin ve profesyonel çalışmalara imza atabileceklerinin üzerinde duran Onur Akyol ve Cüneyt Akman’ı öğrenciler dikkatle takip etti.

Canon tarafından sağlanan profesyonel fotoğraf ve video kameraları öğrencilerin tecrübe etmesini sağlayan konuklar, yoğun ilgiyle karşılaştı. Programın sonunda konuklara İletişim Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Kamile Akgül tarafından teşekkür belgesi verildi.