EN
Anasayfa / Haberler
Picture Of The Picture’ grafik tasarım bölüm sergisi...

Yeni Yüzyıl Üniversitesi “ Picture Of The Picture”- “Resmin Resmi” adlı sergiye ev sahipliği yapıyor. Küratörlüğünü Dr. Öğr. Üyesi Ümran Özbalcı Aria’nın yaptığı sergide, Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü 1.sınıf öğrencilerinin Pop Art temalı reprodüksiyon çalışmaları yer alıyor. 100x100 ve 70x100 boyutlarında tual üzerine akrilik tekniğiyle yapılan çalışmalar, Pop Art akımının renkli ve dinamik ruhunu Yeni Yüzyıl Üniversitesi’ne taşıyor. Sergide önemli Pop Art sanatçılarından Roy Lichtenstein, Andy Warhol, Juan Gris, Joan Miro ve Frank Stella’ nın resimlerinin reprodüksiyonları sergileniyor. Öğrencilere sanatı ve tasarımcıları tanıma fırsatı sunan, ayrıca yapıt oluştururken duyulan kaygıyı içselleştirmeleri amaçlayan bu çalışmalar 20 Mayıs 2015 ile 19 Haziran 2015 tarihleri arasında Yeni Yüzyıl Üniversitesi Fuaye alanında sergileniyor.

Yıl içinde ürettikleri eserleri tişörtlere bastırarak, sergi açılışına üzerlerinde bu tişörtlerle katılan Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencileri adeta serginin birer parçası olarak çalışmalarını kendi bedenlerinde de sergilediler.

İlkini gerçekleştirdiğimiz ve her yıl farklı çalışmalarla yinelemeyi planladığımız “ Picture Of The Picture”- “Resmin Resmi” konulu serginin açılışını Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof.Dr Erhan Tuna, Tıp Fakültesi Dekanı Prof.Dr Demir Budak birçok öğretim elemanı, üniversitemiz öğrencileri veliler ve tüm misafirler ilgiyle izlediler.