EN
Anasayfa / Haberler
İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİNDE MÜHENDİSLİK ARA KESİTİNDE SUNUMLAR...

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi İş Sağlığı ve Güvenliği Günleri Çatısı altında Mayıs ayında 5.'sini gerçekleştirdiğimiz panelimiz 15 Mayıs 2015 Cuma günü yapıldı. Mimar ve Mühendisler Grubu’nu ağırladığımız bu panelde. Mimar ve Mühendisler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ali Osman Öncel, MMG Yönetim Kurulu Üyelerinden Prof. Dr. Ahmet Erdal Osmanlıoğlu, Mesut Uğur, MMG İş Sağlığı ve Güvenliği Komisyonu Başkanı Sunullah Doğmuş ve MMG Genel Sekreteri Murat Alpay’ ve MMG grubu üyeleri ile çeşitli üniversitlerden öğretim görevlileri yanı sıra lisans yüksek lisans öğrencileri ve sahada çalışan İG Uzmanların yer aldığı panelde “Mühendislik Hizmetlerinde İSG” tartışıldı.

Atom Enerji Ajansı (IAEA) uzmanı, OECD Nükleer Enerji Ajansı (NEA) Komite üyesi, İstanbul Üniversitesi Maden Mühendisliği Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Ahmet Erdal Osmanlıoğlu, Maden Mühendisliği, İSG ara kesitinde, mevzuat-eğitim-saha arasında mevcut durum ve olması “Gerekenler” konulu sunumu ile son değişiklikler, torba yasada geçen hükümler ve maden kazalarına ışık tuttu. A Sınıfı İş Güvenliği uzmanı Doğmuş, Makine Mühendisi ve MBA Enerji Yönetimi Yüksek Lisansı mezunu, saha ve eğitim tecrübesi ile İSG alanında bilinen isim Sunullah Doğmuş, Mühendis gözüyle İSG uygulamaları konulu paylaşımda bulundu. Halen lisans ve yüksek lisans düzeyinde okulumuzda dersler vermekte olan A sınıfı Uzman Dr. Alparslan Kuzucuoğlu, Japonya ve Türkiye karşılaştırmaları ile yaptığı Acil Durumlar üzerine sunumu ve tecrübeleri ile panele renk kattı.

Kavram Karmaşaları içinde gelişmekte olan İş Güvenliği üzerine her ay bir panel yapmaya devam edeceğiz. Eylül ayındaki panellerimizde görüşmek üzere…

Etkinlik Koordinatörü ve Moderatör

Dr. Öğr. Üyesi Esin TÜMER