EN
Anasayfa / Haberler
Fırat Sayıcı ile Sinema Üzerine...

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri, İletişim Proje dersleri kapsamında iletişim sektörünün profesyonel isimleriyle buluşmaya devam ediyor.

İletişim Fakültesi öğrencilerinin bu haftaki konuğu, sinema yazarı Fırat Sayıcı’ydı. Fırat Sayıcı, iletişim fakültesi öğrencileriyle sinema ve televizyon üzerine keyifli bir söyleşi yaptı.

SİYAD üyesi olan Fırat Sayıcı’nın, film festivalleri ve kısa film konularında gerçekleştirdiği söyleşide, öğrenciler film sektörünün incelikleri hakkında bilgi sahibi oldular.

Kısa film alanına ilgi duyan öğrencilerin film festivallerine katılım göstermesi gerektiğini aktaran Sayıcı, kısa film alanına olan ilginin artması için daha çok yapım üretilmesi gerektiğinin de altını çizdi.

Film festivallerini iletişim sektöründe ilerlemeyi düşünen herkes için bir fırsat olarak gören Fırat Sayıcı, festivallerin kişiye kültürel zenginlik katmanın yanı sıra sektör profesyonelleriyle bir araya gelme şansı sunan etkinlikler olduğunu vurguladı.

Son olarak katılımcılardan gelen soruları da yanıtlayan Fırat Sayıcı’ya, İletişim Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Resul İzmirli tarafından “Teşekkür Belgesi” takdim edildi.