EN
Anasayfa / Haberler
İSTANBUL YENİ YÜZYIL ÜNİVERSİTESİ’NDEN ECDAD’A ZİYARET...

Üniversitemizde faaliyet göstermekte olan YYÜ Türk Dünyası Araştırmaları Kulübü ile YYÜ Atatürkçü Düşünce Kulübü tarafından birlikte hazırlanıp, koordine edilen “YYÜ Şahit Çanakkale Şehit” isimli “"Ecdad’a Saygı” gezisi düzenlendi.

Çanakkale savaşının yaşandığı tabyalar, çıkarma mevkileri, insani müdahale alanları, Alçıtepe Köy Müzesi, Seyit Onbaşı Anıtı, İlk Şehitlik, Seddülbahir, Conkbayırı, Mevziler, 57. Alay’a saygı anıtı, Şehitlik ve Abide, Yahya Çavuş ve 25. Alay’a saygı Anıtı gibi alanlar ziyaret edildi. Şehitler diyarı Çanakkale’de şehitlerimiz saygı ile anıldı. Şanlı tarihimizin kahramanlıkları, mazideki zorlukları ve insanlık şuuru gezi esnasındaki rehberlerimiz tarafından öğrencilerimize aktarıldı.

Çanakkale’ye giderken “ Ölürüm Türkiye’m, Çanakkale Türküsü, Çanakkale, Ateşte Açan Gül” gibi milli şuur ve kahramanlıklarla örülmüş şanlı Türk milletinin kutsal mazisini ortaya koyan ezgiler söylendi ve dinlendi. Yolculuk esnasında şehit ve gazilerimiz dualarla anıldı.

Çanakkale’ye düzenlenen gezide, Çanakkale Savaşı, Cevat Paşa, Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Aziz Şehitlerimiz ve Gazilerimiz dualarla rahmetle, minnetle ve özlemle yad edildi.