Anasayfa / Akademik / Fakülteler / Sağlık Bilimleri Fakültesi
Aktivite ve Duyurular
Sağlık Yönetimi Bölümü Öğrencilerinden “Kan ve Kök Hücre Bağışı” Projesi

Üniversitemiz Sağlık Bilimleri Fakültesi Sağlık Yönetimi Bölümü öğrencileri Üniversite Kültürü dersi ödevi kapsamında “ Kan ve Kök Hücre Bağışı” sosyal sorumluluk projesini hayata geçirdi. Öğrencilerimiz, “Lösemili Çocuklar Farkındalık Haftası” dolayısıyla Eyüp Sultan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’ndeki öğrencilere kan ve kök hücre bağışının önemini anlatan bir seminer verdiler.

Yayınlanma Tarihi : 21.11.2019
Öğrencilerimizden “Barış Pınarı Harekâtı Askerlerine Mektup” Projesi

Üniversitemiz Sağlık Bilimleri Fakültesi Sağlık Yönetimi Bölümü öğrencileri Barış Pınarı Harekâtı için Suriye’de bulunan askerlerimiz için mektup projesi gerçekleştirdi.

Sağlık Yönetimi Bölümü öğrencileri, Üniversite Kültürü dersi kapsamında bir sosyal sorumluluk projesine imza atarak, Bahçelievler Kumport Ortaokulu 8. Sınıf öğrencilerinin yazdığı mektupları Suriye’deki askerlerimize teslim edilmek üzere Şanlıurfa Akçakale’ye gönderdiler.

Öğrenciler yazdıkları mektupta ‘askerlerimizi çok sevdiklerini’ ve ‘onların arkasında 80 milyon kalp olduğunu’ vurguladılar.

Yayınlanma Tarihi : 21.11.2019
Girişimcilik Seminerine Bankacı Konuk
title

Sağlık Bilimleri Fakültesi Sağlık Yönetimi Bölümü tarafından düzenlenen Girişimcilik Dersi Seminerlerinde bu kez bankacılık sektöründen bir isim öğrencilerimizle buluştu.   

Girişimcilik Dersi Seminerlerinin konuğu bu kez Garanti Bankası İç Denetim Müdürü Osman Bahri Turgut oldu. Osman Bahri Turgut yaptığı sunumda öğrencilere "Liderlik ve Girişimcilik" konularında tecrübelerini aktararak, onlara gelecekteki iş yaşamlarıyla ilgili tavsiyelerde bulundu. Seminer sonrası Turgut'a, Sağlık Yönetimi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Resul İzmirli tarafından teşekkür belgesi takdim edildi.

Yayınlanma Tarihi : 14.5.2019
Yeni Yüzyıl Üniversitesi 2014 Sağlık Bilimleri Fakültesi Beyaz Önlük Giyme Töreni...
title Yeni Yüzyıl Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik ile Fizyoterapi ve Rehabilitasyon öğrencileri Alev Ofluoğlu Konferans Salonu’nda düzenlenen törenle beyaz önlük giyerken, Hemşirelik Bölümü 4. Sınıf öğrencileri de mezuniyet öncesi hemşirelik rozetlerini taktılar. 

Törene Yeni Yüzyıl Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve İİBF Dekanı Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu, Rektör Yardımcısı ve Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haluk İşeri, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Demir Budak, Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Refik Korkusuz, Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İmer Okar, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erhan Tuna, akademik ve idari kadro ile öğrenciler, velileriyle birlikte katıldı. 

Açılış konuşmasını yapan Rektör Yardımcısı ve İİBF Dekanı Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu, öğrencilere gelecekteki mesleklerinde başarılar dilerken, ailelerine bu güzel günde birlikte olmanın mutluluğunu yaşadığını ifade etti. 

Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. H. Cüneyt Ulutin, kendi yaşantısından örnekler vererek başarı dileklerini öğrencilerle ve aileleriyle paylaştı. 

Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Demir Budak ise, öğrencilerin giymiş olduğu beyaz gömleğin bir beyaz meleği andırdığını ifade ederken, sağlık çalışanlarının daima daha iyi hizmet vermek için özverili ile çalışmaları gerektiğini anlattı. Prof. Dr. Budak öğrencileri ve ailelerini kutladı. 

Konuşmaların ardından, Sağlık Bilimleri Fakültesi öğrencilerine protokol ve öğretim üyeleri tarafından beyaz önlükleri giydirildi ve rozetleri takıldı. 

Yayınlanma Tarihi : 22.5.2014
1 2