Anasayfa / Akademik / Fakülteler / Mühendislik Mimarlık Fakültesi
Aktivite ve Duyurular

Yöresel Mimari ve Deprem Konulu Çalıştay Düzenlendi

Akseki Belediyesi ev sahipliğinde 3-4-5-6 Ağustos tarihlerinde “Yöresel Mimari ve Deprem” konulu bir çalıştay düzenlendi.

Akseki Belediye Başkanı, Akseki Kaymakamı ve Cevizlililer Yardımlaşma Derneği Başkan ve Yöneticilerinin katıldığı çalıştayda Mühendislik Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fikret Evci, İç Mimarlık Bölüm Başkanı Prof. Dr. Rıfat Çelebi, İç Mimarlık Öğretim Görevlileri Burak Kaan Yılmazsoy ve Mazlum Göze sunum yaptı.

Alternatif Bakışlar ve Mimarlar Odasının Yarını

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Öğretim Görevlisi ve Mimarlar Odası 44. Dönem MYK Üyesi Burak Kaan Yılmazsoy, Mimarlar Odası Bursa Şubesi’nin 7 Ekim 2017 tarihinde düzenlediği çalıştayda, ‘’Alternatif Bakışlar ve Mimarlar Odasının Yarını’’ konulu bir sunum gerçekleştirdi.

Azerbaycan İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi İş Birliği Görüşmeleri

Mühendislik Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fikret Evci, İç Mimarlık Bölüm Başkanı Prof. Dr. Rıfat Çelebi, İç Mimarlık Öğretim Görevlisi Burak Kaan Yılmazsoy’un 19-22 Ekim 2017 tarihlerinde görevlendirilmesiyle Azerbaycan-Bakü ortak çalışmaların başlatılması yönünde iş birliği görüşmeleri Bakü’de Azerbaycan İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi’nde Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nergis Abdulyeva ve Mimarlık Dekanı Zahida Mammadova ve Üniversitenin diğer Fakülte Dekanlarının da katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Azerbaycan Mimarlar Odası Ziyaret Edildi

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fikret Evci, İç Mimarlık Bölüm Başkanı Prof. Dr. Rıfat Çelebi, İç Mimarlık Öğretim Görevlisi Burak Kaan Yılmazsoy’un 19-22 Ekim 2017 tarihlerinde görevlendirilmesiyle Azerbaycan-Bakü ortak görüşmeleri kapsamında Azerbaycan Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi’nin davetleriyle Azerbaycan Mimarlar Odası’yla ortak görüşmeler gerçekleştirildi.

‘Benim Hikayem’ TV Söyleşisi Yapıldı

Haldun Aytı’nın ‘’Benim Hikayem’’ TV programında, Öğr. Gör. Burak Kaan Yılmazsoy’un katılımlarıyla Mimarlık ve Kentleşme üzerine söyleşi yapıldı.

Ekoloji ve Yaşam Semineri Yapıldı

Konutlarda Mekân Kültürü Dersi kapsamında 26 Ekim 2017 tarihinde Yüksek Mimar Z. Nurfeşan Ağra konuk edildi.

“Yaşam Yukarı Yapıcı Örneklem Alan Çalışmaları” ve “Konut Mekân İlişkisi” konulu söyleşiler Öğretim Görevlisi Burak Kaan Yılmazsoy’un öncülüğüyle gerçekleştirildi.

Erişilebilirlik Semineri Yapıldı

12 Ekim 2017 tarihinde Odyolog Habibe Er’in katılımlarıyla, Tasarımda Yeni Açılımlar ve Engelliler İçin Tasarım Dersleri kapsamında Mekân-Erişilebilirlik-Ergonomi Uygulamalı Teorik Atölyesi Öğretim Görevlisi Burak Kaan Yılmazsoy’un öncülüğü ve Öğretim Görevlisi Sedef Acar’ın katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Hukuk Bürosu ve Mekân Kavramı Söyleşisi Yapıldı

19 Temmuz 2017 tarihinde Avukat Deniz Dinar’ın katılımlarıyla, Proje Dersi Yaz Okulu kapsamında Hukuk Bürosu ve Mekân kavramı söyleşisi yapıldı.

Söyleşiye Öğretim Görevlisi Burak Kaan Yılmazsoy, Öğretim Görevlisi Sedef Acar ve öğrenciler katıldı.

Işık Tasarımı Semineri Yapıldı

22 Aralık 2017 tarihinde Aydınlatma Uzmanı Ali Berkman’ın katılımlarıyla, Fiziksel Çevre Kontrolü Dersi kapsamında ‘Işık Tasarımı Semineri’’ konulu uygulamalı teorik Aatölye, Öğretim Görevlisi Burak Kaan Yılmazsoy’un öncülüğüyle gerçekleştirildi.

İyi Bir Komşu Sergi ve Gezisi Gerçekleştirildi

Temel Tasarım Dersi kapsamında Öğretim Görevlisi Memiş Aslan ve Burak Kaan Yılmazsoy’un öncülüğünde İstanbul Modern’de ‘’İYİ BİR KOMŞU’’ sergisi gezisi ve atölyesi gerçekleştirildi.

Kent Mekân Kimlik Öğrenci Workshop Çalışması Yapıldı

16-17 Aralık 2017 tarihlerinde Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi ve İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi; İç Mimarlık, Mimarlık-Şehircilik Bölümleri ortak olarak ‘’Konutlarda Mekan Kültürü ve Organizasyon’’ Dersi kapsamında ‘’Kent-Mekan-Kimlik’’ öğrenci workshop çalışmasını gerçekleştirildi.

Etkinlik Mimar Sinan Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Bilge Ulusay Alpay ve İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü Öğretim Görevlisi Burak Kaan Yılmazsoy öncülüğünde gerçekleştirildi.

Peyzaj Düzenlemesi ve Tarihsel Peyzaj Söyleşisi Gerçekleştirildi

19 Ekim 2017 tarihinde Y. Peyzaj Mimarı Kentsel Tasarımcı Kıymet Pınar Kırkık Aydemir’in katılımlarıyla, Konutlarda Mekan Kültürü ve Organizasyon ve Çevre Düzenlemesi Dersleri kapsamında ‘’Peyzaj Düzenlemesi ve Tarihsel Peyzaj’’ konulu söyleşi, Öğretim Görevlisi Burak Kaan Yılmazsoy’un öncülüğü ve Öğretim Görevlisi Sedef Acar’ın katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Sunum Teknikleri ve İşe Giriş Söyleşisi

6 Ekim 2017 tarihinde Profesyonel Yaşam ve Kariyer Koçu Feyza Güngeviş Çağatay’ın katılımlarıyla, Portfolyo Dersi kapsamında ‘Sunum Teknikleri ve İşe Giriş’’ konulu Uygulamalı Teorik Atölye Öğretim Görevlisi Burak Kaan Yılmazsoy’un öncülüğüyle gerçekleştirildi.

Teorik Mekân Algısı ve Görselleştirme Atölyesi Gerçekleştirildi

19 Ekim 2017 tarihinde Trakya Üniversitesi Öğretim Görevlisi Cihan Özkan’ın katılımlarıyla, Tasarımda Yeni Açılımlar Dersi kapsamında ‘’Teorik Mekân Algısı ve Görselleştirme’’ konulu Uygulamalı Teorik Atölye, Öğretim Görevlisi Burak Kaan Yılmazsoy’un öncülüğüyle gerçekleştirildi.

Işık Mekan İnsan Konulu Workshop Çalışması ve Sergisi Düzenlendi

25-26 Kasım 2017 tarihlerinde İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü ve Trakya Üniversitesi Mimarlık Bölümlerinin katılımlarıyla, Trakya Üniversitesinden Dr. Öğr. Üyesi Pınar Kısa Ovalı, Dr. Öğr. Üyesi İnci Alkan, Öğr. Gör. Bilge Ataç Özsoy, Araş. Gör. Barış Kara, Araş. Gör. Çağın Tanrıverdi ve İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesinden Öğr. Gör. Memiş Aslan, Öğr. Gör. Burak Kaan Yılmazsoy, Öğr. Gör. Mazlum Göze’nin yürütücüğünde Bölüm Başkanı Prof. Dr. Rıfat Çelebi ve Öğr. Gör. Sedef Acar’ın değerli katılımlarıyla ‘’Işık Mekan İnsan’’ konulu Kaleiçi bölgesinde workshop çalışması ve sergisi düzenlendi.

TRT Kent Radyosunda Mimarlık Eğitimi ve Kentleşmeyi Konuştuk

TRT Kent Radyo’da 2 Kasım 2017 tarihinde Gülname Gümüş’ün programında, İç Mimarlık Bölüm Başkanı Prof. Dr. Rıfat Çelebi ve Öğr. Gör. Burak Kaan Yılmazsoy’un katılımlarıyla, Mimarlık Eğitimi ve Kentleşme konuşuldu.

1. Uluslararası Mimarlık ve Tasarım Sempozyumuna Katıldık

01-02 Aralık 2017 tarihlerinde 1. Uluslararası Mimarlık ve Tasarım Sempozyumuna İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Öğretim Görevlisi Burak Kaan Yılmazsoy ‘’Kentsel Akapunktur-Yeşil Tasarım Aracılığı ile Kentsel Yenileme’’ konulu bildirisi ile katıldı.

Uygulamalı Web Tasarımı Atölyesi Düzenlendi

24 Kasım 2017 tarihinde Grafiker WEB Tasarımcısı Özlem Şahin’in katılımlarıyla, Portfolyo Dersi kapsamında ‘Uygulamalı WEB Tasarımı’’ konulu Atölye, Öğretim Görevlisi Burak Kaan Yılmazsoy’un öncülüğüyle gerçekleştirildi.

Pamukkale Üniversitesi’nde Geometrik Tasarım Uygulama ve Pavyon Atölyesi Düzenlendi

21-23 Ekim Tasarım; 28-30 Ekim Uygulama Atölyeleri şeklinde; Pamukkale Üniversitesi Mimarlık Fakültesince Denizli’de gerçekleştirilen “Geometrik Tasarım Uygulama Pavyon Atölyesi” workshopu, İç Mimarlık Bölümü Öğr. Gör. Burak Kaan Yılmazsoy ve Trakya Üniversitesi Araş. Gör. Barış Kara’nın yürütücülüğünde İTÜ, Gaziantep, Trakya ve üniversitemiz öğrencilerinin katılımıyla “Bizbize” Atölyesi gerçekleştirildi.

Sözcü Gazetesi ile Röportaj Yaptık

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü Öğr. Gör. Burak Kaan Yılmazsoy, 11 Ağustos 2017 tarihinde Sözcü Gazetesi yazarlarından Hande Zeyrek ile röportaj yaptı.

Düzce’de Prusias Atölyesi Gerçekleştirildi

Düzce’de, Düzce Mimarlar Odası Temsilciliğinin ev sahipliğinde, Düzce Üniversitesi Mimarlık Bölümü öğrencilerinin katılımlarıyla, Öğr. Gör. Burak Kaan Yılmazsoy yürütücülüğünde “Prusias” Atölyesi 29 Nisan 2017 tarihinde gerçekleştirildi, sonrasında konuyla ilgili Öğr. Gör. Burak Kaan Yılmazsoy’un Düzce TV’de röportajları yayınlanmıştır.

Fiziksel Çevre Kontrolü Dersi Kapsamında Akustik Etkinliğimizi Gerçekleştirdik

İç Mimarlık Bölümü Öğr. Gör. Burak Kaan Yılmazsoy’un yürüttüğü Fiziksel Çevre Kontrolü dersi kapsamında Akustik konulu etkinliğimiz, Trakya Üniversitesi Mimarlık Fakültesince 5-6 Kasım 2016 tarihlerinde Edirne Sultan II. Bayezid Külliyesi Şifahanesinde İç Mimarlık Bölüm Başkanı Prof. Dr. Rıfat Çelebi ve Öğr. Gör. Sedef Acar’ın katılımlarıyla ortaklaşa gerçekleştirilmiştir.

Trakya Üniversitesi ile Ortak Akustik Workshopu Gerçekleştirildi

11 Kasım 2016 tarihinde üniversitemizde bir hafta sonrasında da Trakya Üniversitesi’nde ortak sergilerde akustik workshop çalışması ürünlerimiz paylaşıldı.

Fiziksel Çevre Kontrolü Dersi Kapsamında Uygulama Atölyesi Gerçekleştirildi

İç Mimarlık Öğr. Gör. Burak Kaan Yılmazsoy’un Fiziksel Çevre Kontrolü dersi kapsamında, Akustik Uzmanı Yüksek Mimar Zeynep Savcı Özgüven’in katılımıyla, “Mekansal alanlarda ve seçilen örneklerin alanda, sesin yalıtım ve hacim akustiği bakımından incelenmesi” konu başlıklı uygulama atölyesi gerçekleştirilmiştir.

“Aydınlatma ve Mekan İlişkisi” Konulu Uygulama Atölyemiz Gerçekleştirildi

İç Mimarlık Öğr. Gör. Burak Kaan Yılmazsoy’un Fiziksel Çevre Kontrolü dersi kapsamında, 9 Aralık 2016 tarihinde Elektrik Mühendisi Sonay Tufan’ın katılımlarıyla, “Aydınlatma ve Mekan İlişkisi” konu başlıklı uygulama atölyesi gerçekleştirilmiştir.

Belgeselci Enis Rıza Sakızlı ve Endüstriyel Tasarımcı Adnan Serbest Konuğumuz Oldu

İç Mimarlık Öğr. Gör. Burak Kaan Yılmazsoy’un 28 Ekim 2016 tarihinde düzenlediği etkinlik kapsamında Belgeselci Enis Rıza Sakızlı “Kentler ve İzler” ve Endüstriyel Tasarımcı Adnan Serbest “Sosyal Bir Bilimi Trendler” konularında söyleşi gerçekleştirilmiştir. Söyleşi sonrasında İç Mimarlık Bölüm Başkanı Prof. Dr. Rıfat Çelebi’nin değerli paylaşımları, değerlendirmesiyle konuklara teşekkür plaketleri verildi.

Kanal 28’de Söyleşi Yapıldı

İç Mimarlık Bölüm Başkanı Prof. Dr. Rıfat Çelebi ve İç Mimarlık Öğr. Gör. Burak Kaan Yılmazsoy’un katılımlarıyla Kanal 28’de 7 Şubat 2017 tarihinde Memleket Değerleri Programı’nda Kentleşme, Yöresel Mimari konularında söyleşi gerçekleştirildi.

“Tarihi Mekan – Günümüz Yaşamı” Konulu Workshop Gerçekleştirildi

24-26 Mart 2017 tarihlerinde İç Mimarlık Bölümünce düzenlenen, Öğr. Gör. Burak Kaan Yılmazsoy’un yürütücülüğünde Grafik Tasarım, İç Mimarlık ve Mimarlık bölümlerinden ortalama 40 öğrencinin katılımıyla, Kıbrıs’ta Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi ev sahipliğinde üniversitenin Öğr. Gör. Ayşe Öztürk’ün yürütücülüğünde ve UKİ’den İç mimarlık ve Mimarlık öğrencilerinin de katılımlarıyla Tarihi Mekan – Günümüz Yaşamı konu başlıklı workshop gerçekleştirildi, workshop kapsamında başta yürütücü hocaların sunumları ve KKTC Devlet Sanatçısı Sayın Enis Çizenel ile sanat üzerine söyleşiler gerçekleştirildi. Öğrencilerle yapılan saha çalışması ve uygulama atölyeleri sonrasında yapılan çalışmaların sunumlarıyla atölyelerin Kıbrıs kısmı tamamlanmış oldu.

Meslek Pratiği ve Etik Dersi Kapsamında Söyleşi Yapıldı

İç Mimarlık Bölümü Öğr. Gör. Burak Kaan Yılmazsoy’un Meslek Pratiği ve Etik dersi kapsamında;

-İstanbul Barosu Gaziosmanpaşa Bölge Temsilcisi Av. Ender Ferahbaş,

-Felsefeci – Eğitmen Oya Pakyürek

-Felsefe öğretmeni Ersin Aşlamacı’nın katılımlarıyla söyleşi gerçekleştirilmiştir.

“Konut Tasarımında Mutfağın Etkisi ve Mutfak Tasarımı” Konulu Etkinliğimiz Gerçekleştirildi

İç Mimarlık Öğr. Gör. Burak Kaan Yılmazsoy’un Proje dersleri kapsamında davetleriyle, Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şube 38. - 39. Dönem Yönetim Kurulu üyesi Yüksek Mimar Aynur Savaş Uluğtuğ’un katılımlarıyla “Konut Tasarımında Mutfağın Etkisi ve Mutfak Tasarımı” temalı sunum 15 Mart 2017 tarihinde İç Mimarlık Bölüm Başkanı Prof. Dr. Rıfat Çelebi’nin takdimleri, Öğr. Gör. Sedef Acar’ın katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Tasarım Haftası Kapsamında Prof. Dr. Zeynep Ahunbay Konuğumuz Oldu

Üniversitemizce, İç Mimarlık Öğr. Gör. Burak Kaan Yılmazsoy’un yürütücülüğünde Dikkat Fikir Var! Tasarım Kulübümüzce düzenlenen “Tasarım ve Sanat Günleri” çerçevesinde 19-22 Nisan 2017 tarihlerinde etkinlikler serisi ve workshop atölyesi oluşturuldu.

1. Gün: 19 Nisan 2017 tarihinde Prof. Dr. Zeynep Ahunbay’ın katılımlarıyla ve “tarih ve İstanbul” temalı sunumlar, Mimarlık Bölüm hocalarımızdan Dr. Öğr. Üyesi İlke Aytar’ın açılışlarıyla başladı, İç Mimarlık Öğr. Gör. Burak Kaan Yılmazsoy’un plaket takdimleriyle tamamlandı.

Tasarım Haftası Kapsamında Enis Rıza Sakızlı ve Musa Tufan Konuğumuz Oldu

2. Gün: 20 Nisan 2017 tarihinde İç Mimarlık Öğr. Gör. Burak Kaan Yılmazsoy’un açılış takdimleri sonrasında yönetmen, belgeselci ( Enis Rıza Sakızlı), Musa Tufan’ın katılımları ve İstanbul Adalar sunumları gerçekleştirildi.

Tasarım Haftası Kapsamında Adalar Workshopu Gerçekleştirildi

3. Gün: 21 Nisan 2017 tarihinde Uluslar arası Kıbrıs Üniversitesi öğrencilerinin de katılımlarıyla üniversitemizin İç mimarlık ve Mimarlık öğrencilerimizin katılımlarıyla Adalar Belediye Başkanı Sayın Atilla Aytaç’ın takdim sunumlarıyla workshop çalışması Büyükada’da başladı. Sonrasında sırasıyla; Endüstriyel Tasarımcı Adnan Serbest, İç Mimarlık Öğr. Gör. Burak Kaan Yılmazsoy ve Adalar Belediyesince paylaşılan sunumlar sonrasında, Adalar Belediyesi’nden arkeologlar ve sanat tarihçileri eşliğinde “Büyükada – Rum Yetimhanesi” saha çalışması ve Büyükada Müzesi’nde “Yetimhane Tarihi” temalarıyla paylaşımlarla workshop uygulama atölyesi başladı.

Tasarım Haftası Kapsamında Adalar’da Öğrenci Sunumları Yapıldı

4. gün: 22 Nisan 2017 tarihinde Adnan Serbest’in, Adalar’dan ilgililerin katılımları ve İç Mimarlık Bölümü’nü temsilen Öğr. Gör. Burak Kaan Yılmazsoy’dan oluşturulan jüri heyetinin değerlendirmeleriyle öğrenci sunumları gerçekleştirildi.

Temel Tasarım Dersi Kapsamında Atölye Çalışmaları Yapıldı

İç Mimarlık Öğr. Gör. Burak Kaan Yılmazsoy’un davetleriyle 13 Mart 2017 Temel Tasarım dersi kapsamında İç Mimarlık Öğr. Gör. Memiş Aslan, Öğr. Gör. Mazlum Göze ve Öğr. Gör. Burak Kaan Yılmazsoy’un yürütücülüğünde; İTÜ Öğr. Gör. Oruç Çakmaklı’nın; Teorik : İnsan, beden, desen “spontane yaratıcılık” ilişkisi, Uygulama:Tasarım elementi, “Renk – insan – sanat” atölyeleri gerçekleştirildi.

Yaratıcılık Atölyesi Gerçekleştirildi

İç Mimarlık Öğr. Gör. Burak Kaan Yılmazsoy’un davetleriyle 20 Ekim 2016 Temel Tasarım dersi kapsamında İç Mimarlık Bölümü Öğr. Gör. Memiş Aslan ve Öğr. Gör. Burak Kaan Yılmazsoy’un yürütücülüğünde Yıldız Teknik Üniversitesi Öğr. Gör. Tülay Çellek’in “Yaratıcılık Atölyesi” Teorik ve Uygulama Atölyesi gerçekleştirildi.

TRT Radyo’da İstanbul ve Türkiye Kentleşmesi Üzerine Konuşuldu

İç Mimarlık Öğr. Gör. Burak Kaan Yılmazsoy, TRT Radyo’da Kentleşme ve Kent Kimliği, İstanbul tarihi üzerine sunumları gerçekleştirildi.

TRT Radyo’da “Kardelenlerin İzinde” Projesiyle Türkiye’nin 18 farklı köyünde kentleşme, sosyal yapı temalı, öğrencilerle yerinde uygulama atölyeleri çalışmaları paylaşıldı.

Eğitim Yapıları Söyleşisi Gerçekleştirildi

İç Mimarlık Öğr. Gör. Burak Kaan Yılmazsoy’un, TRT’de “Yapı Sanatı” programı kapsamında eğitim yapıları söyleşisi gerçekleştirildi.

Sultangazi Cebeci Köyü İlkokulunda Oyuna Devam Ediyoruz

Oyuna devam, köylüsüyle, yerlisiyle, yaşayanlarıyla, imece usulü; gönlünü, sevgisini, ekmeğini paylaşma ve ortaya çıkarma projesi, üniversitemizin ev sahipliğinde İç Mimarlık Öğr. Gör. Burak Kaan Yılmazsoy’un yürütücülüğünde İTÜ, Boğaziçi Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Aydın Üniversitesi, Sakarya Üniversitesi ve çeşitli bölümlerinden gençlerin oluşturduğu çalışmayla sahada. Öğrencilerimizin kendi imkanlarıyla, oy birliği ilkesini benimseyerek, hep beraber gerçekleştirilen okul iyileştirme projesidir.

Öğrencilerimizin yalnızca kendi imkanlarıyla kendi malzemelerini kendileri bularak, sponsor olmadan emekleriyle bu dönem üçüncüsünü gerçekleştirdikleri çalışmalar kapsamında Sultangazi Cebeci Köyü İlkokulunda her hafta ilkokul öğrencileriyle atölyeleri yapılırken bina iyileştirme çalışmalarında üniversitemiz öğrencilerinin destekleri ve işbirlikleri ile devam etmektedir.

Bu kapsamda İç Mimarlık Öğr. Gör. Memiş Aslan ve Öğr. Gör. Mazlum Göze’nin de katılımlarıyla cam atölyesi, İç Mimarlık öğrencilerinin de destekleriyle Seramik atölyeleri de yapılmıştır.

Bununla birlikte Temel Tasarım dersi kapsamında yapılan uygulama atölyeleriyle de okul çalışmalarına destek oluşturulmuştur.

Okul iyileştirme süreçlerinde, öğrencilerimizin de katkılarıyla çalışmalar devam ettirilmektedir.

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi ile Ortak Gerçekleştirilen Workshop Sertifika Töreni Yapıldı

12 Mayıs 2017 tarihinde Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi ile ortak gerçekleştirdiğimiz workshop çalışması sonucunda Mimarlık ve İç Mimarlık öğrencilerimizin sertifikaları, Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nden Dr. Öğr. Üyesi Ayşe Öztürk ve bölümümüzün Öğr. Gör. Burak Kaan Yılmazsoy’un sertifikaları öğrencilerimize takdimleri ile gerçekleşti, sonrasında üniversitemizin Rektörü Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu’nun da değerli katkılarıyla sertifika törenimiz tamamlandı.

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Ayşe Öztürk ile Mesleğe Dair Paylaşımlar Yapıldı

12 Mayıs 2017 tarihinde bölümümüzün Öğr. Gör. Mazlum Göze’nin dersi kapsamında Öğr. Gör. Burak Kaan Yılmazsoy’un katılımı ve Uluslar arası Kıbrıs Üniversitesi’nden Dr. Öğr. Üyesi Ayşe Öztürk’ün sunumlarıyla mesleğe dair paylaşımlar gerçekleşti.

Çanakkale 18 Mart Üniversitesi’nde Çocukluk Bizde Kalsın Çalıştayı

20 – 21 Mayıs tarihlerinde Çanakkale’de 18 Mart Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleşen 8. Çocukluk Bizde Kalsın Çalıştayı’nda bölümümüzün Öğr. Gör. Burak Kaan Yılmazsoy’un “Çocuk Oyunları Alanları ve İlköğretim Alanları’nın Performans Değerlendirmesi ve Örnek İncelemesi” konulu sunumu gerçekleştirildi.

Doç. Dr. Hossein Sadri’nin Katılımıyla Uygulamalı Atölye Gerçekleştirildi

Bölümümüzün Öğr. Gör. Burak Kaan Yılmazsoy’un Meslek Pratiği ve Etik dersi kapsamında 5 Mayıs 2017 tarihinde Girne Amerikan Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Hossein Sadri’nin katılımlarıyla, uygulamalı atölye gerçekleştirildi.

Öğretim Üyemiz Dr. Öğr. Üyesi Yeşim Duygu Ergüney’in Röportajı TRT’de YayınlandıBölümümüzün öğretim üyesi Dr. Öğr. Üyesi Yeşim Duygu Ergüney’in, 20 Nisan 2017 tarihinde TRT’de yayınlanan Kültür Sanat Dünyası Programı’nda 19. Yüzyıl Dünya Fuarları ile ilgili röportajı yayınlanmıştır.Güzel Sanatlar Tasarıma Lezzet Katarİstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Öğrenci Konseyi ve Mühendislik - Mimarlık Fakültesi Temsilciliği tarafından düzenlenen “Cumartesi Buluşması” kapsamında Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Ayşe Öztürk "Güzel Sanatlar Tasarıma Lezzet Katar" başlıklı semineri ile mimarlık ve içmimarlık öğrencileri ile buluştu.

Seminerin sunuculuğunu içmimarlık 1.Sınıf Öğrencisi Merve Yedikardeş yaptı. Seminerin açılışında öğrencilere hitap eden İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Öğr. Gör. Burak Kaan Yılmazsoy, seminerde emeği geçen öğrencilere ve katılım sağlayanlara teşekkürlerini iletti.

Dr. Öğr. Üyesi Ayşe Öztürk, renkli ve eğlenceli sunumu ile tasarımcının dar kalıplarda değil hiç ulaşılmadık, daha önce keşfedilmemiş bir çalışma ortamında çalışmasının gerekliliğini vurgulayarak, tasarımcının eserine müzik, doğa vb. hayatın içerisinden de değerler katarak ortaya çıkarması gerektiğini ifade etti.

Seminerin sonunda Mühendislik Mimarlık Fakültesi Temsilciliği adına içmimarlık 4.Sınıf Öğrencisi ve Öğrenci Konseyi Başkanı Recep Ali SARI, konuğa plaketini takdim ederek, seminerde emeği geçen Dikkat Fikir Var Tasarım Kulübü Başkanı İçmimarlık 4.Sınıf Öğrencisi Dilek Atiklik'e, Mimarlık 4.Sınıf Öğrencisi Beyhan Bayhan'a, İçmimarlık 1.Sınıf Öğrencisi Merve Yedikardeş'e ve tüm katılımcılara teşekkürlerini iletti.Fine Art Makes Design Sign Konferansı Düzenlendiİstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Öğrenci Konseyi ve Mühendislik - Mimarlık Fakültesi Öğrenci Temsilciliği tarafından düzenlenen konferansa Duayen Mimar Cengiz BEKTAŞ konuk oldu.

Alev Ofluoğlu Konferans Salonunda düzenlenen Fine Art Makes Design Sign başlıklı konferansa çoğunlukla mimarlık ve içmimarlık öğrencileri katıldı.

Konferansın sunuculuğunu İçmimarlık 1.Sınıf Öğrencisi Gamze Yıldırım yaptı.

Açılış konuşmasında konuklara hitap eden İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi İçmimarlık Bölüm Başkanı Prof. Dr. M. Rıfat Hulusi Çelebi “Cengiz Bektaş, “üstat” kelimesini tam anlamıyla hak eden çok değerli bir konuk ve aynı zamanda anlatacakları da çok değerli. Cengiz Bektaş hepimize yol gösteren eserleri ile Türk Mimarisinde önemli yer edinmiştir. Bugün burada hem üstadın tecrübelerinden faydalanacak, hem de mimarlık ve içmimarlık alanında sizin aklınıza takılanları sorabileceğiniz bir konferans gerçekleştireceğiz. Bu konferansın hazırlanmasında emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Ardından söz olan Öğr. Gör. Burak Kaan Yılmazsoy, konuklara, konferansta emeği geçenlere ve katılım sağlayan öğrencilere teşekkürlerini sundu.

Yüksek Mimar Cengiz Bektaş “Gelenekten Geleceğe” başlıklı sunumu ile konuklara mimarlığın aslında tüm sanat dalları ile iç içe olduğu, arkeoloji ile birlikte incelenmesi gerektiğini söyledi. Bundan dolayı bir mimarın tasarımcı olabilmesi için geçmişini iyi bilmesi gerektiğini söyleyerek, sözlerinde “Batıya değil geçmişimize özenmeliyiz, batı bizden almıştır biz batıya son yüzyılda hep özenir olduk. Çok önemli eserlerin olduğu Göktürklerden Selçukludan Osmanlıdan esinlenmemiz gerek” ifadelerine yer verdi.

Bektaş, doğaya verdiği önemin altını çizerek, “hayatımda binaları inşa ederken tek bir ağaca dokunmadım. Binalara uygun yeşillikler değil, yeşilliklere uygun binalar yaptım” dedi.

Yüksek Mimar Cengiz BEKTAŞ “Mimar bir kültür insanı, bir aydın olmalıdır. Geçmişi bilen bir kültür aktarıcısıdır. Mimar, yapılı çevreyi tasarlayan biri olarak sorumluluğun, değerlerimizin bilincinde olmalıdır” diyerek sözlerine son verdi.

Konferansın sonunda Mühendislik Mimarlık Fakültesi Öğrenci Temsilciliği adına İçmimarlık 4.Sınıf Öğrencisi ve Öğrenci Konseyi Başkanı Recep Ali SARI ve İçmimarlık Bölüm Başkanı Prof. Dr. M. Rıfat Hulusi Çelebi konuğa plaketini takdim ederek, seminerde emeği geçen Dikkat Fikir Var Tasarım Kulübü Başkanı İçmimarlık 4.Sınıf Öğrencisi Dilek Atiklik'e, Yüksek Mimar Cengiz Bektaş'a ulaşılmasında yardımları olan Öğr. Gör. Burak Kaan Yılmazsoy'a ve tüm katılımcılara teşekkürlerini iletti.Mezun Öğrencilerimizin Kariyer Yolculuğu

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü mezunlarından Kristina Kalfoğlu ve Gizem Hacıeyüpoğlu, kariyer hayatlarına ilişkin Life Exlusive Dergisine röportaj verdiler. Tasarım ve Dekorasyon üzerine yapılan söyleşide mezun öğrencilerimiz, İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesinde aldıkları eğitimin ve üniversitenin güçlü akademik kadrosunun, kendilerine avantaj ve başarı sağladığını ifade ettiler.