Anasayfa / Akademik / Fakülteler / Sağlık Bilimleri Fakültesi
Aktivite ve Duyurular
Öğrencilerden Anlamlı Ziyaret

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi öğrencilerinin “Üniversite Kültürü” dersi kapsamında düzenlemiş oldukları “Huzurevine Anlamlı Ziyaret” adlı projeyle öğrenciler hem yaşlıların geçmişteki anılarını yâd edip, yalnızlıklarına ortak oldular, hem de büyüklerinden hayat dersleri öğrenip kaliteli zaman geçirdiler.

Topkapı Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen, yaşlıların sosyalleşmesi ve toplumdan izole edilmemelerini hedefleyen proje, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cüneyt Ulutin’in önerisiyle başlatılıp, sürdürülebilirlik kriterlerini de karşılaması sağlandı.

Öğrenciler yapmış oldukları proje sonunda insanların yaşlandıkça duygu ve ilgi konusunda daha da hassaslaştığını, bu tür ziyaretlerin sadece proje kapsamında değil sürekli olması gerektiğini belirttiler.

FİZYOTERAPİ VE REHABİLİTASYON ÖĞRENCİLERİ BEYAZ ÖNLÜK GİYDİ...


İstanbul Yeni Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü 2. ve 3. sınıf öğrencileri Alev Ofluoğlu Konferans Salonu’nda düzenlenen törenle beyaz önlük giydi. Törene İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Azmi Ofluoğlu, Rektör Prof. Dr. H. Hüsnü Gündüz, Rektör Yardımcısı ve İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu, Rektör Yardımcısı ve Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haluk İşeri, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Demir Budak, Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İmer Okar, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cüneyt Ulutin, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cemile Günseli İşçi, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Resul İzmirli, Fizyoterapi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ünal, Prof. Dr. Yıldız Tümerdem, Prof. Dr. Kadriye Banu Kuran, Prof. Dr. Zafer Arı, Prof. Dr. Asiye Nurten, öğretim üyeleri, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Tören saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

Rektör Prof. Dr. H. Hüsnü Gündüz öğrencilere hitaben, “Giyeceğiniz beyaz önlüğün hakkını vereceğinize inancım sonsuz. Bizler gelip geçiciyiz. Üniversitemizi geleceğe sizler taşıyacaksınız” ifadelerini kullandı.

Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Cüneyt Ulutin konuşmasında şunları söyledi: Fizyoterapi Bölümü günden güne güçlenmekte ve ilerlemekte. Yeni yapılan laboratuvarda yakında hasta tedavi etmeye başlayacağız ve öğrencilerimizi burada istihdam edeceğiz. Mesleğinizin sorumluluğunu artık omuzlarınızda hissedeceksiniz. İnsan olmanın, insana insanca yaklaşmanın temel prensipleri hayatınızın bir parçası olacak. Bu kutsal meslekte, ben sizin beyaza önlüklerinizin annenizin ak sütü gibi helal olmasını diliyorum.

Fizyoterapi Bölüm Başkanı Sayın Prof. Dr. Mehmet Ünal ve Tıp Fakültesi Dekanı Demir Budak da konuşmaları ile öğrencilere ve velilere seslenerek duydukları heyecanı ve gururu dile getirdi.

Konuşmaların ardında üniversitemiz yöneticileri ve öğretim üyeleri tarafından Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü öğrencilerine beyaz önlükleri giydirildi.

Yeni Yüzyıl Üniversitesi 2014 Sağlık Bilimleri Fakültesi Beyaz Önlük Giyme Töreni...

Yeni Yüzyıl Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik ile Fizyoterapi ve Rehabilitasyon öğrencileri Alev Ofluoğlu Konferans Salonu’nda düzenlenen törenle beyaz önlük giyerken, Hemşirelik Bölümü 4. Sınıf öğrencileri de mezuniyet öncesi hemşirelik rozetlerini taktılar.

Törene Yeni Yüzyıl Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve İİBF Dekanı Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu, Rektör Yardımcısı ve Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haluk İşeri, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Demir Budak, Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Refik Korkusuz, Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İmer Okar, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erhan Tuna, akademik ve idari kadro ile öğrenciler, velileriyle birlikte katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Rektör Yardımcısı ve İİBF Dekanı Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu, öğrencilere gelecekteki mesleklerinde başarılar dilerken, ailelerine bu güzel günde birlikte olmanın mutluluğunu yaşadığını ifade etti.

Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. H. Cüneyt Ulutin, kendi yaşantısından örnekler vererek başarı dileklerini öğrencilerle ve aileleriyle paylaştı.

Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Demir Budak ise, öğrencilerin giymiş olduğu beyaz gömleğin bir beyaz meleği andırdığını ifade ederken, sağlık çalışanlarının daima daha iyi hizmet vermek için özverili ile çalışmaları gerektiğini anlattı. Prof. Dr. Budak öğrencileri ve ailelerini kutladı.

Konuşmaların ardından, Sağlık Bilimleri Fakültesi öğrencilerine protokol ve öğretim üyeleri tarafından beyaz önlükleri giydirildi ve rozetleri takıldı.
Ayak ve Ayak Bileği Problemleri Sempozyumu 25 Ocak 2015 Pazar Günü Üniversitemizde Gerçekleştirilmiştir....