EN
Anasayfa / Haberler
Yerleşke Olanakları


İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi, seçkin akademik kadrosu ve kariyer odaklı eğitim anlayışıyla Türkiye'nin önde gelen üniversitelerinden biridir.

Üniversitenin Cevizlibağ merkez kampüsünde birçok olanak bir arada bulunmaktadır. Tüm fakültelerin temel eğitim laboratuvarları, beslenme ve diyetetik bölümü araştırma ve uygulama mutfağı, fizyoterapi ve rehabilitasyon bölümü araştırma ve uygulama laboratuvarı, mac bilgisayar laboratuvarları, fantom laboratuvarı, simültane tercüme laboratuvarı, mahkeme salonu dersliği, televizyon ve radyo stüdyoları, fotoğraf stüdyosu, dans salonu, şan salonu, oyun salonu, konferans salonu, kütüphane, yemekhane, kafeterya, revir ve mescit bunlardan bazılarıdır.

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nin Özel Gaziosmanpaşa Hastanesi ile afiliye anlaşması mevcuttur. Bu nedenle Tıp Fakültesi öğrencilerinin klinik ders ve eğitimleri, 3. sınıftan itibaren İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Özel Gaziosmanpaşa Tıp Fakültesi Hastanesinde yapılmaktadır.

Öte yandan İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nin, Halıcıoğlu’nda Yeni Yüzyıl Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Hastanesi bulunmaktadır. Diş Hekimliği Fakültesi öğrencileri eğitimlerini bu yerleşkede sürdürmektedirler.