EN
Anasayfa / Akademik / Fakülteler / Sağlık Bilimleri Fakültesi
Aktivite ve Duyurular
Fresh World Tesislerine Teknik Gezi Düzenledik
title

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi  Sağlık Bilimleri Fakültesi, İngilizce Beslenme ve Diyetetik Bölümü öğrencileri ‘Kitchen Training in Nutrition Science’  dersi kapsamında ‘Fresh World’ taze meyve sebze işleme tesisine teknik ziyarette bulundu.

Öğr. Gör. Ertan Uçar ve Arş. Gör. Hilal Demirkesen Bıçak gözetiminde gerçekleştirilen etkinlikte, firma yetkilileri öğrencilere üretim hakkında detaylı bilgiyi aktardıktan sonra öğrencilerimiz tarafından saha incelemesi  yapıldı.

İstanbul  Sancaktepe’de bulunan 1800 metrekare kapalı alana kurulu ileri teknolojiye sahip cihazlarla donatılmış ve tüm kalite standartlarını sağlayan Fresh World; ülkemizde bu iş kolunda hizmet veren sayılı firmalardan biridir. Tüketici talebi doğrultusunda yıkanmış, ayıklanmış, doğranmış ve paketlenmiş tüketime hazır sebze ve meyve işleyen tesis profesyonel mutfakların haricinde son tüketicinin de ulaşabileceği ürün yelpazesine sahiptir. Saha incelemesi sonrası öğrencilerimizin soruları cevaplandırılmış ve hediye edilen Fresh World salataları ile tesisten ayrılarak verimli bir teknik ziyaret tamamlanmıştır.

Yayınlanma Tarihi : 15.5.2019
Girişimcilik Seminerine Bankacı Konuk
title

Sağlık Bilimleri Fakültesi Sağlık Yönetimi Bölümü tarafından düzenlenen Girişimcilik Dersi Seminerlerinde bu kez bankacılık sektöründen bir isim öğrencilerimizle buluştu.   

Girişimcilik Dersi Seminerlerinin konuğu bu kez Garanti Bankası İç Denetim Müdürü Osman Bahri Turgut oldu. Osman Bahri Turgut yaptığı sunumda öğrencilere "Liderlik ve Girişimcilik" konularında tecrübelerini aktararak, onlara gelecekteki iş yaşamlarıyla ilgili tavsiyelerde bulundu. Seminer sonrası Turgut'a, Sağlık Yönetimi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Resul İzmirli tarafından teşekkür belgesi takdim edildi.

Yayınlanma Tarihi : 14.5.2019
Hemşirelik Haftasında Beyaz Önlüklerini Giyerek Işık Aldılar
title

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi (İYYÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü öğrencileri ışık alma töreni ile meslek hayatlarına ilk adımı attılar. Yeni Yüzyıl Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cüneyt Ulutin, “Bugün aldığınız ışığı etik duyguların, bilgilerin toplamı olarak değerlendirerek mesleğinizi icra etmeye başlayın” dedi.

Işık alma töreni, İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Topkapı Dr. Azmi Ofluoğlu Yerleşkesinde gerçekleştirildi.

“Sizlersiz Hastane Hayal Etmek Mümkün Değil”

Medyada hemşireliğin yer almasıyla ilgili Prof. Dr. Cüneyt Ulutin, "Sizler dernekleşerek kendinize bir meslek yetkinliğini grup olarak sağlık alanında kanıtladınız. Sizlersiz hastane hayal bile etmek mümkün değil. Kıymetinizi çok iyi bilin ve saygınlığınızı bugün aldığınız ışığı etik duyguların, bilgilerin toplamı olarak değerlendirerek mesleğinizi bundan sonra icra etmeye başlayın. Medyada hemşirenin görünürlüğü konusundaki panelde çok değerli bilgileri paylaşacak olan öğretim üyelerimizle pek çok konuda değerlendireceğiz. Medyanın neden hemşirelere yeteri kadar önem vermediğini düşünmemiz gerekiyor dolayısıyla bu masaya yatırılacak ve her noktasına kadar izlenecek” diye konuştu.

“Mutlu Ve Heyecanlıyız”

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölüm Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Şeyda Saydamlı her yıl 12 Mayıs Hemşirelik Haftası’nı kutladıklarını belirterek, “Bu yıl belirlenen tema, ‘Herkes İçin Sağlık ve Nitelikli Hemşirelik. Kutlama programımızı da bu tema üzerine odaklaştırmak istedik. Ancak öncelikle bu yıl düzenlediğimiz toplantımızda 4’üncü sınıflarımızın ışık alma töreni var, onları uğurluyoruz yeni meslek hayatlarına ilk adımı atacaklar. Işık alma hocalarından feyz alarak bundan sonraki yaşamlarını sürdürdükleri süre içerisinde onlar da bulundukları çevreye yaymayı hedefleyen sembolik olarak yapılan bir tören. Bu nedenle hem mutluyuz hem de heyecanlıyız. Halk bizi tanımıyor ne yaptığımızı bilmiyor sadece iğne yapan kişiler olarak düşünüyor oysa hemşirelik profesyonel bir meslek üyesi bilgi birikim ve oldukça fazla ve bu alanda Bilgisinden medyanın müracaat etmesi gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Yayınlanma Tarihi : 10.5.2019
Hemşireden Hemşireye Gönül Sesi Eğitimi Tamamlandı
title

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi (İYYÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi tarafından “Hemşireden Hemşireye Gönül Sesi Eğitimi” düzenlendi. Eğitimde farklı üniversitelerden gelen öğrencilere ‘İşaret Dili’ öğretildi.

32 saat süren eğitimin sonunda Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cüneyt Ulutin, Hemşirelik Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Şeyda Saydamlı, Dr. Öğr. Üyesi Zeynep Ayla Tisinli, Öğr. Gör. Ebru Öztürk ve Hemşirelik Bölümü öğrencileri tarafından ‘Katılım Belgesi’ takdim edildi.

Yayınlanma Tarihi : 10.5.2019
Beslenme ve Diyetetik 2.Sınıf Öğrencileri Suşi Hazırlamayı Öğrendi
title

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü 2.Sınıf öğrencileri, bölümün uygulama mutfağında Suşi yapmayı öğrendi.

Öğr. Gör. Ertan Uçar’ın Kitchen Training in Nutrition Science dersi kapsamında; Sancak Inflight Catering Uzakdoğu Mutfağı Danışmanı Executive Şef Micheal Leong ile bölüm öğrencilerinin bir araya geldiği etkinlikte, Uramaki, Futomaki, Hasomaki ve Nigiri olmak üzere dört çeşit Suşi hazırlandı. 

Uzakdoğu Mutfak Kültürü hakkında detaylı bilgiler de öğrenen öğrenciler, kendi hazırladıkları Suşileri afiyetle yedi.

Yayınlanma Tarihi : 7.5.2019
Öğrencilerimiz 20. İstanbul İş Sağlığı ve Günleri Sempozyumuna Katıldı
title

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık Daire Başkanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Müdürlüğünün organize ettiği 20. İstanbul İş Sağlığı ve Günleri Sempozyumuna, Sağlık Bilimleri Fakültesi İş Sağlığı ve Güvenliği Bölümü öğrencilerimiz konuşmacı olarak katıldı. Sunumlar ilgiyle izlendi.

 

Bu yıl Gedik Üniversitesinin ev sahipliğinde gerçekleşen sempozyumda akademiden ve özel sektörden konuşmacılar yer aldı.

 

Sempozyumun "Genç Uzman" isimli dördüncü ve son oturumunda İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi İş Sağlığı ve Güvenliği Bölümü 3. Sınıf öğrencilerimizden Ramazan Bahadır Doğan'ın da konuşmacı olarak "Halk Sağlığında Atık Toplayıcılarının Yeri - Halk Sağlığından İş Sağlığına" konusuyla yer aldığı oturumda Gedik, Üsküdar, Medipol ve Beykoz Üniversiteleri'nden de konuşmacı öğrenciler çeşitli alanlardan konuşmalarını yaptılar.

 

İş Güvenliği Uzmanlarının, İşyeri Hekimlerinin,  üniversitelerden akademisyenlerin - öğrencilerin ve çeşitli sektörden 300 civarında ilgilinin yer aldığı sempozyum tüm gün sürdü.   

Yayınlanma Tarihi : 2.5.2019
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15