Öğrenci Konseyi

Başkan
Şehmus Ortakaya
Öğrenci Konseyi Başkanı
Tel : 0(535) 592 97 95
E-posta : ogrenci.birligi@yeniyuzyil.edu.tr

Öğrenci Konseyi

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Öğrenci Konseyi;
7000 İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi öğrencilerinin oyu ile göreve gelen, demokratik ve tarafsız, öğrenci odaklı çalışan, üniversitemiz gençliğinin tek yasal temsilcisi olan kurumdur.

Kurumsal Yapımız;
Öğrenci temsilcisi olan kişiler seçim yoluyla belirlenirler. Öğrenci temsilcileri bir araya gelerek fakülte öğrenci temsilci kurullarını ve İYYU Öğrenci Konseyi Genel Kurul yapısını oluştururlar. Fakülte birimlerinin amacı, İYYU'de sorunları incelemek, eğitim, araştırma ve öğrenci hizmetlerinde çözüme yönelik, araştırma ve değerlendirme yapmak, elde edilen sonuçları Öğrenci Konseyi Yönetim Kuruluna sunmaktır. Yönetim Kurulu icra heyeti vasfıyla seçim süresi içerisinde tüm yürütücülüğü yapmaktadır.

Amacımız;
Başta eğitim olmak üzere öğrencileri ilgilendiren her alanda tarafsız bir yaklaşımla görüş, istek ve önerileri değerlendirip yönetim organlarına iletip çözüme dair takibini yaparak, gençliğin katılımını artırıcı proje ve çalışmalarla üniversitemizdeki eğitim ve yaşam kalitesini kalıcı olarak arttırmak, üniversitemizin gelişen ve başarı gösteren akademik ve sosyal bir kurum olma vizyonunun gerçekleştirilmesindeki etkin faktörün öğrenci olmasını sağlamaktır.

2016 Güz Döneminde Yapılan Sınıf, Bölüm, Fakülte temsilcileri seçimleri sonucunda göreve başlamıştır.Facebook : https://www.facebook.com/iyyukonsey
Twitter : https://www.twitter.com/iyyukonsey
Instagram : https://www.instagram.com/iyyukonsey
E-posta : ogrenci.birligi@yeniyuzyil.edu.tr

Başa Dön