Anasayfa / Akademik / Fakülteler / Mühendislik Mimarlık Fakültesi
Aktivite ve Duyurular
Mühendislik Mimarlık Fakültesi Yatay Geçiş Listesi İçin Tıklayınız...

Toshiba Sağlık Üniversitemizdeydi...
"Toshiba Türkiye ve Diagnostik Görüntüleme Sistemlerinde Son Teknolojiler" konulu Panel İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Biyomedikal Mühendisliği Bölümü Ögretim Üyeleri ve Biyomedikal Mühendisliği Kulübünün organizasyonu sonucu üniversitemiz Alev Ofluoğlu konferans salonunda gerçekleştirildi. Panelde Türkiye'nin önde gelen tıbbi cihaz firmalarından Toshiba Türkiye'den Bilgisayarlı Tomografi Klinik Aplikasyon Müdürü Sayın Vural DİLER, üniversitemiz biyomedikal mühendisliği ögrencilerine ve diğer ilgililere diagnostik görüntüleme için kullanılan en güncel teknoloji ürünü cihazları ve bu teknolojilerin hastalık teşhis ve tedavisindeki ehemmiyetini anlattı. Panelin sonunda üniversitemiz ögretim üyesi Dr. Öğr. Üyesi Ali AKPEK Sayın Vural DİLER'e üniversitemiz adına plaket verdi.

Türkiye'de Tıbbi Cihaz İhale, Teknik Şartname ve Satış Süreçleri Paneli...

Türkiye'de Tıbbi Cihaz İhale, Teknik Şartname ve Satış Süreçleri Paneli İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Biyomedikal Mühendisliği Bölümü Ögretim Üyeleri ve Biyomedikal Mühendisliği Kulübünün organizasyonu sonucu üniversitemiz Alev Ofluoğlu konferans salonunda gerçekleştirildi.

Panelde Gülhane Askeri Tıp Akademisi Biyomedikal Klinik Mühendislik Merkezinde 25 yıldır Fizik Mühendisi olarak görev yapan Sayın Alaattin OĞAN, üniversitemiz biyomedikal mühendisliği ögrencilerine ve diğer ilgililere mezuniyetleri sonrasında karşılarına sıklıkla çıkabilecek konular olan Türkiye'de Tıbbi Cihaz İhale, Teknik Şartname ve Satış Süreçleri konuları ile ilgili detaylı bilgiler verdi.

Panelin sonunda üniversitemiz ögretim üyesi Dr. Öğr. Üyesi Ali AKPEK Sayın Alaatin OĞAN'a üniversitemiz adına plaket verdi.
İç Mimarlık öğrencimiz ödül aldı...
Mühendislik Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık Bölümü 1. Sınıf öğrencilerimizden Hayrullah Varlık, “5. KOÇTAŞ Açık Fikir Tasarım” yarışmasında mansiyona layık görüldü. Varlık, “Yatma ve Depolama Ünitesi’ni zaman içinde değişin ihtiyaçları karşılamak ve bu ihtiyaçları karşılarken kullanıcının harcadığı zaman ve eforu minimuma indirmek amacına hizmet etmek üzere” tasarımını yapılandırdı. Ödüle layık görülen öğrencimizi kutlar, başarılarının devamını dileriz.


Üniversitemizden Bir Yeni Yayın Daha...
İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nin yayınlarına bir yenisi daha eklendi, Karaköy Atölyesi kitabı çıktı. Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü akademisyenlerinin öncülüğünde hazırlanan Karaköy Atölyesi kitabı 24 – 30 Haziran 2013 tarihleri arasında gerçekleştirilen aynı adlı çalıştayda ki bilimsel sunular ve stüdyo çalışmalarını kapsıyor.

Sunuş yazısını Doç. Dr. Fikret Evci’nin kaleme aldığı kitapta, Prof. Dr. Şengül Öymen Gür’ün ‘Yaşanabilir Karaköy Çalıştayı’ , Araştırma Görevlisi İlter Aytar’ın ‘Karaköy’ün Mekânsal Belleği’, Doç. Dr. Nilgün Kuloğlu’nun ‘Suya Dokunan Mekanlar’, Dr. Öğr. Üyesi Melek Elif Somer’in ‘Tarihi Dokuya Müdahaleler’, Dr. Öğr. Üyesi Ayşe Öztürk’ün ‘Kentin Kayıp Yeşil Alanları’, Doç. Dr. Nilay Evcil’in ‘Kamusal Alanda Çocuk Oyun Alanları ve Herkes İçin Tasarım’, Doç. Dr. Asu Besgen’in ‘Zaman, Mekân, Yer, İnsan’, Dr. Öğr. Üyesi Gülay Yedekçi Arslan’ın ‘Meydanlar’, Öğr. Gör. Burcu Ökten’in ‘Şehirde Yeşil’, Araştırma Görevlisi Pınar Öktem’in ‘Dokunsal Mimari’, Öğr. Gör. Yılmaz Kuyumcu’nun ‘Çalıştay Ortamı’ konulu makaleleri yer alıyor.

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nin öncülüğünde hazırlanan 180 sayfalık kitap içerisinde Karadeniz Teknik Üniversitesi, Muğla Üniversitesi, Beykent Üniversitesi ile Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi Mimarlık bölümü akademisyenlerinden bazılarının çalışmaları da yer aldı. Kitabın son bölümünde, yapılan çalışmaların fotoğraf ve görsel dokümanları yer alıyor.Prof. Dr. Alikram Nuhbalaoğlu Aliev Bilim Akademisi Üyesi Seçildi…
Prof. Dr. Alikram Nuhbalaoğlu Aliev Bilim Akademisi Üyesi Seçildi… Bilim Akademisi’nin 29 Kasım 2014 Cumartesi günü yapılan 7. Genel Kurulu’nda Üniversitemiz Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Elektrik-Elektronik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Alikram Nuhbalaoğlu Aliev, Bilim Akademisi Asli Üyesi seçildi. Öğretim üyemizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

http://bilimakademisi.org/bilim-akademisinin-yeni-uyeleri-3/


Üniversitemiz, Girona Üniversitesi Mimarlık Bölümü Liderliğinde ve LLP Programı IP Erasmus anlaşması çerçevesinde...
Üniversitemiz Mühendislik Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü Girona Üniversitesi Mimarlık Bölümü Liderliğinde ve LLP Programı IP Erasmus anlaşması çerçevesinde “ New Scenarios for the Touristic European Maritime Coast ” başlıklı yaz okulu çalışmasına Partner olarak katılmaktadır.

Bu çalışma ile ilgili olarak 23 ve 24 Ocak tarihlerinde Girona’da düzenlenen toplantı dâhilinde Kültür ve Turizm Bakanlığının 2023 yılı için öngördüğü Turizm Stratejisi’nin bir özeti sunulmuştur.

Project coordinator:

Universitat de Girona (UdG), Departament de Arquitectura de la Enginyeria de la Construccio´

Partner 1 Universita` della Sapienza

Partner 2 University of Split

Partner 3 Aalborg University, Department of Architecture, Design and Media Technology

Partner 4 Yeni Yuzyil University, Department of Architecture

Patner 5 Universidade Luso´fona de Humanidades e Tecnologias

Öğrenci Listesi: Gülistan Karakeçi, Betül Tuncer, Esra Kaçar, Christina Kalfoglu, Büşra Nalbant, Elif Durmuş, Sevcan Sabancı, Melis Tustaş, Kübra Serdaroğlu, Şeyma Şimşek, Merve Korkut, Faruk Ay

Öğretim Görevlisi Listesi: Gülay Yedekçi Arslan, Melek Elif Somer, Fikret Evci, Yılmaz Kuyumcu

Linkler:

http://www.udg.edu/Default.aspx

http://daec.udg.edu/arquitectura-i-territori/?cat=6

Proje Desteği
Üniversitemiz Fen/Edebiyat Fakültesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü öğrencilerinin 2012 yılı Haziran dönemi için hazırladığı “İnsülin hormonunun üropatojen E. coli suşunda virulans gen(ler)in ekspresyonu üzerine etkisi” başlıklı projenin TÜBİTAK ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ YURT İÇİ / YURT DIŞI ARAŞTIRMA PROJELERİ DESTEKLEME PROGRAMI kapsamında desteklenmesine karar verilmiştir.

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesinde III.Proje Atölyesi İçin Tıklayınız


DESTEK