Anasayfa / Akademik / Fakülteler / İletişim Fakültesi
Aktivite ve Duyurular
‘2 Belgesel 2 Yönetmen 2 Yaşam’ Semineri Düzenlendi
title

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü, ‘2 Belgesel 2 Yönetmen 2 Yaşam’ isimli bir seminer düzenledi. Etkinlikte, Elmas Arus ve Züleyhan Beşli’nin belgesel filmleri oynatıldı.

Alev Ofluoğlu Konferans Salonunda düzenlenen etkinliğe İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Aysel Aziz, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Seminerde ilk olarak Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü 4. Sınıf öğrencisi Züleyhan Beşli’nin Sami Sefer Coşkun’un hayat öyküsünü anlatan ‘Bizden Biri’ isimli belgeseli,  ardından Elmas Arus’un ‘Buçuk’ isimli belgeseli gösterildi.

Büyük beğeniyle izlenen belgesellerin yapımcılarına Prof. Dr. Aysel Aziz ve Prof. Dr. Dursun Gökdağ tarafından ‘Teşekkür Belgesi’ takdim edildi.

Yayınlanma Tarihi : 18.3.2019
4.Sınıf Öğrencilerinden Tavsiyeler...
title İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi İletişim Fakültesi 4.sınıf öğrencileri, İletişim Proje dersi kapsamında öğretim üyeleri ve öğrencilerle bir araya geldi.

Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümünü Utkum Baran Şabanoğlu, Görsel İletişim Tasarımı Bölümünü Akın Terzioğlu, Radyo Televizyon ve Sinema Bölümünü ise Kadir Kaan Kızıl’ın temsil ettiği söyleşide gündem İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nin dünü ve bugünüydü. 

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nde öğrenim gördükleri 4 yıl süresince yaşadıkları tecrübe ve anıların yanı sıra, üniversitenin gelişim sürecini de konuklarla paylaşan öğrenciler, öğrenime başladıkları döneme kıyasla bugün Üniversitemizin elde ettiği imkânları belirterek gelişme yönünde kaydettiği başarıları da dile getirdiler. 

Konuklardan gelen soruları yanıtlayan 4. Sınıf öğrencileri, üniversiteye yeni başlayan arkadaşlarına önemli tavsiyelerde bulundu. 

Söyleşinin sonunda İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Aysel Aziz, 4.sınıf öğrencilerine teşekkürlerini sundu. 

Yayınlanma Tarihi : 21.5.2015
TRT İstanbul Bölge Müdürü Doç. Dr. Abdülhamit Avşar Üniversitemizdeydi
title TRT İstanbul Bölge Müdürü Doç. Dr. Abdulhamit Avşar, İletişim Fakültesi Seminerleri kapsamında üniversitemiz öğrencileri ve akademisyenleriylebir araya geldi. 

Eğitim gördüğü yıllar ile günümüzü karşılaştıran Doç.Dr. Abdulhamit Avşar, artık imkânların daha fazla olduğunu ve bunun bir fırsat olarak değerlendirilmesi gerektiğini öğrencilere aktardı. 

TRT’nin genel yapılanmasını anlatan Doç. Dr. Abdulhamit Avşar, TRT’nin bir okul niteliği taşıdığını ve TRT’de çalışma fırsatı bulanların birçok alanda kendini geliştirebileceğini vurguladı. 

TRT'nin stajyer alımında uyguladığı yeni politikalardan bahseden Doç. Dr. Abdulhamit Avşar, TRT ile iletişim fakülteleri arasındaki işbirliğine yönelik çalışmalardan ve iletişim yarışmasından söz ederek, tecrübelerini öğrencilerle paylaştı. 

Mesleki yaşamında gerçekleştirdiği çalışmalardan ve anılarından kesitler aktaran Avşar, son olarak öğrencilerden gelen soruları da yanıtladı. 

Seminerin sonunda Doç. Dr. Abdulhamit Avşar’a, İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Nizar Aslan tarafından “Teşekkür Belgesi” takdim edildi. 

Yayınlanma Tarihi : 30.4.2015
İstanbul Yeni Yüzyıl’da Gündem Spor Basınıydı
title İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri, İletişim Proje dersleri kapsamında iletişim sektörünün profesyonel isimleriyle buluşmaya devam ediyor.

İletişim Fakültesi öğrencilerinin bu haftaki konukları, spor basınının önde gelen isimlerinden Ferudun Niğdelioğlu ve Ali Naci Küçük’tü. 

Öğrencilere spor muhabirliğini anlatan Ferudun Niğdelioğlu mesleğin zorlukları ve keyifli yanlarını paylaştı. Haberciliği severek yaptığını belirten Niğdelioğlu'na Ali Naci Küçük "Spor muhabirliği bir tutku işidir." sözleriyle destek verdi. Her zaman yeni haberler üretmek ve yenilikçi olmak gerektiğinin altını çizen Ali Naci Küçük, vazgeçmeden haberi yakalamanın ve haberin farklı yönlerini görmenin öneminden bahsetti. 

Ferudun Niğdelioğlu öğrencilere sosyal medyanın sunduğu imkanların kötüye kullanılmaması tavsiyesinde de bulundu. Niğdelioğlu ve Küçük, gazeteci olmayı düşünen öğrencilerle anılarını paylaşarak spor muhabirliğinin inceliklerini görmelerine yardımcı oldu. 

Öğrencilerden gelen sorularla renklenen seminerin sonunda Ferudun Niğdelioğlu ve Ali Naci Küçük’e, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Resul İzmirli tarafından “Teşekkür Belgesi” takdim edildi. 

Yayınlanma Tarihi : 24.4.2015
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10