Anasayfa / Akademik / Fakülteler / İletişim Fakültesi
Aktivite ve Duyurular

- İletişim Fakültesi Yatay Geçiş Listesi İçin Tıklayınız...


4.Sınıf Öğrencilerinden Tavsiyeler...

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi İletişim Fakültesi 4.sınıf öğrencileri, İletişim Proje dersi kapsamında öğretim üyeleri ve öğrencilerle bir araya geldi.

Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümünü Utkum Baran Şabanoğlu, Görsel İletişim Tasarımı Bölümünü Akın Terzioğlu, Radyo Televizyon ve Sinema Bölümünü ise Kadir Kaan Kızıl’ın temsil ettiği söyleşide gündem İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nin dünü ve bugünüydü.

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nde öğrenim gördükleri 4 yıl süresince yaşadıkları tecrübe ve anıların yanı sıra, üniversitenin gelişim sürecini de konuklarla paylaşan öğrenciler, öğrenime başladıkları döneme kıyasla bugün Üniversitemizin elde ettiği imkânları belirterek gelişme yönünde kaydettiği başarıları da dile getirdiler.

Konuklardan gelen soruları yanıtlayan 4. Sınıf öğrencileri, üniversiteye yeni başlayan arkadaşlarına önemli tavsiyelerde bulundu.

Söyleşinin sonunda İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Aysel Aziz, 4.sınıf öğrencilerine teşekkürlerini sundu.

TRT İSTANBUL BÖLGE MÜDÜRÜ DOÇ. DR. ABDÜLHAMİT AVŞAR ÜNİVERSİTEMİZDEYDİ...

TRT İstanbul Bölge Müdürü Doç. Dr. Abdulhamit Avşar, İletişim Fakültesi Seminerleri kapsamında üniversitemiz öğrencileri ve akademisyenleriylebir araya geldi.

Eğitim gördüğü yıllar ile günümüzü karşılaştıran Doç.Dr. Abdulhamit Avşar, artık imkânların daha fazla olduğunu ve bunun bir fırsat olarak değerlendirilmesi gerektiğini öğrencilere aktardı.

TRT’nin genel yapılanmasını anlatan Doç. Dr. Abdulhamit Avşar, TRT’nin bir okul niteliği taşıdığını ve TRT’de çalışma fırsatı bulanların birçok alanda kendini geliştirebileceğini vurguladı.

TRT'nin stajyer alımında uyguladığı yeni politikalardan bahseden Doç. Dr. Abdulhamit Avşar, TRT ile iletişim fakülteleri arasındaki işbirliğine yönelik çalışmalardan ve iletişim yarışmasından söz ederek, tecrübelerini öğrencilerle paylaştı.

Mesleki yaşamında gerçekleştirdiği çalışmalardan ve anılarından kesitler aktaran Avşar, son olarak öğrencilerden gelen soruları da yanıtladı.

Seminerin sonunda Doç. Dr. Abdulhamit Avşar’a, İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Nizar Aslan tarafından “Teşekkür Belgesi” takdim edildi.

İstanbul Yeni Yüzyıl’da Gündem Spor Basınıydı...


İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri, İletişim Proje dersleri kapsamında iletişim sektörünün profesyonel isimleriyle buluşmaya devam ediyor.

İletişim Fakültesi öğrencilerinin bu haftaki konukları, spor basınının önde gelen isimlerinden Ferudun Niğdelioğlu ve Ali Naci Küçük’tü.

Öğrencilere spor muhabirliğini anlatan Ferudun Niğdelioğlu mesleğin zorlukları ve keyifli yanlarını paylaştı. Haberciliği severek yaptığını belirten Niğdelioğlu'na Ali Naci Küçük "Spor muhabirliği bir tutku işidir." sözleriyle destek verdi. Her zaman yeni haberler üretmek ve yenilikçi olmak gerektiğinin altını çizen Ali Naci Küçük, vazgeçmeden haberi yakalamanın ve haberin farklı yönlerini görmenin öneminden bahsetti.

Ferudun Niğdelioğlu öğrencilere sosyal medyanın sunduğu imkanların kötüye kullanılmaması tavsiyesinde de bulundu. Niğdelioğlu ve Küçük, gazeteci olmayı düşünen öğrencilerle anılarını paylaşarak spor muhabirliğinin inceliklerini görmelerine yardımcı oldu.

Öğrencilerden gelen sorularla renklenen seminerin sonunda Ferudun Niğdelioğlu ve Ali Naci Küçük’e, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Resul İzmirli tarafından “Teşekkür Belgesi” takdim edildi.

Fügen Toksü, İletişim Mesleği`nde Başarının Yollarını Anlattı...


Halkla İlişkiler sektörünün önemli isimleri arasında yer alan Fügen Toksü, İletişim Fakültesi Seminerleri kapsamında üniversitemiz öğrencileri ve akademisyenleriyle bir araya geldi.

Fügen Toksü, iletişim fakültesi öğrencilerine halkla ilişkiler sektörünün gelişme sürecini ve iletişimin yeni trendlerini anlattı.

TÜHİD Başkanlığı görevinin ardından halen Yönetim Kurulu Üyesi olan ve Toksü & Chase Halkla İlişkiler’in kurucusu Fügen Toksü, iletişim alanındaki mesleklerde başarılı olmanın yollarını öğrencilerle paylaştı.

Fügen Toksü, iş sahibi olma sürecinde rakiplerin önüne geçebilmek için en önemli faktörün çalışmak olduğunu söyleyip, çalışırken meraklı olmanın ve algıların açık tutulması gerektiğinin de özellikle altını çizdi.

Toksü; “Günümüzde iletişim alanındaki her yenilik Dünya ile aynı anda bizde de kullanılıyor, iletişimcilerin kendilerini yeniliklere adapte etmeleri kaçınılmazdır!” diyerek, ülkemizin iletişim sektöründeki gelişmelerden uzak kalamayacağını belirtti.

Son olarak katılımcılardan gelen soruları da yanıtlayan Fügen Toksü’ye, İletişim Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Resul İzmirli tarafından “Teşekkür Belgesi” takdim edildi.


İletişim Fakültesi Öğrencilerine Diksiyon Atölyesi Sertifikaları Verildi...

2014-2015 Güz Döneminde gerçekleştirilen Diksiyon Atölyesi programına tam katılım göstererek sertifika almaya hak kazanan İletişim Fakültesi öğrencileri, Alev Ofluoğlu Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen törenle belgelerini aldılar.

Öğrencilere belgeleri, İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekan V. Prof.Dr. Resul İzmirli, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Dr. Mehmet Nizar Aslan, Radyo Televizyon Sinema Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Remziye Köse Özelçi ve Yeni Medya ve Gazetecilik Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Kemal Aslan tarafından verildi.

Fırat Sayıcı ile Sinema Üzerine...

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri, İletişim Proje dersleri kapsamında iletişim sektörünün profesyonel isimleriyle buluşmaya devam ediyor.

İletişim Fakültesi öğrencilerinin bu haftaki konuğu, sinema yazarı Fırat Sayıcı’ydı. Fırat Sayıcı, iletişim fakültesi öğrencileriyle sinema ve televizyon üzerine keyifli bir söyleşi yaptı.

SİYAD üyesi olan Fırat Sayıcı’nın, film festivalleri ve kısa film konularında gerçekleştirdiği söyleşide, öğrenciler film sektörünün incelikleri hakkında bilgi sahibi oldular.

Kısa film alanına ilgi duyan öğrencilerin film festivallerine katılım göstermesi gerektiğini aktaran Sayıcı, kısa film alanına olan ilginin artması için daha çok yapım üretilmesi gerektiğinin de altını çizdi.

Film festivallerini iletişim sektöründe ilerlemeyi düşünen herkes için bir fırsat olarak gören Fırat Sayıcı, festivallerin kişiye kültürel zenginlik katmanın yanı sıra sektör profesyonelleriyle bir araya gelme şansı sunan etkinlikler olduğunu vurguladı.

Son olarak katılımcılardan gelen soruları da yanıtlayan Fırat Sayıcı’ya, İletişim Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Resul İzmirli tarafından “Teşekkür Belgesi” takdim edildi.

Prof. Dr. Resul İzmirli’den Öğrencilere Zihin Haritaları Semineri...

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Resul İzmirli, İletişim Fakültesi Seminerleri kapsamında öğrencilere “Zihin Haritaları” konulu bir konferans verdi.

Alev Ofluoğlu Konferans Salonu’nda gerçekleşen seminere çok sayıda akademisyen ve öğrenci katıldı.

Zihin Haritalarının eğitimde ve günlük hayatta kullanımının sağladığı kolaylıkları aktaran Prof. Dr. Resul İzmirli, bu tekniğin uygulamasına dair örneklerle deneyimlerini paylaştı. İletişim alanında oldukça önemli olan ve haberin öğelerini oluşturan “5N+ 1K” kavramını “Zihin Haritaları” üzerinde uygulayan Prof. Dr. Resul İzmirli katılımcılar tarafından ilgiyle takip edildi.

Seminerin sonunda İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Resul İzmirli’ye tüm katılımcılar adına öğrencileri tarafından çiçek takdim edildi.

Gazeteci Nihan Bora, İletişim fakültesi öğrencileriyle bir araya geldi...

Çeşitli dijital medya yayınlarında editör olarak görev yapan Nihan Bora, İletişim Fakültesi Seminerleri kapsamında,İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri ile gazetecilik konusundaki deneyimlerini paylaştı.

Kişisel haber ağırlıklı blog sayfasının yanı sıra, Bianet.org, Time Out İstanbul, İstanbul Art News, Art Unlimited gibi yayınlar için haber ve röportajlar yapan Nihan Bora, günümüzde yeni medyanın bilgiye ulaşmakta, haberleri takip etme, yayma ve kısaca iletişim konusunda sağladığı olanaklara değinerek, öğrencilerinbu yeni teknolojinin sağladığı yararlar bakımından çok şanslı bir dönemde bulunduklarını vurguladı ve kendilerini bu alanda yetiştirmelerine yönelik tavsiyelerde bulundu.

Öğrenciler tarafından ilgi ile takip edilen seminerin sonunda Nihan Bora’ya, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Resul İzmirli tarafından teşekkür belgesi sunuldu.

‘Eşik’ Fotoğraf Sergisi Üniversitemiz Fuaye Alanında...İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü öğretim üyesi Dr. Öğr. Üyesi Cüneyt Gök, üniversitemiz fuaye alanında ‘Eşik’ adını verdiği kişisel fotoğraf sergisini açtı.

Dr. Öğr. Üyesi Cüneyt Gök, siyah beyaz fotoğrafların yer aldığı sergisiyle ilgili yaşamın her alanında ve hayatlarımızda eşikler olduğunu ve serginin isminin de buradan esinlenerek ortaya çıktığından bahsetti. Gök,“ ‘Eşik’; başlangıç yeri, başlangıç noktası ya da on noktanın yakınıdır. Özel bir etki verecek bir uyarının ya da bir imlemin olabilecek en küçük değeridir. Kimi zaman hedeflerimiz için eşikleri aşmamız gerekir, kimi zaman da o değer aşıldığında bir takım olumsuzlukları da beraberinde getirir. Bir tepkinin başlamasında, ortaya çıkmasında etkili olan ruhsal, fizyolojik noktadır eşik. Acı eşiği, ağrı eşiği gibi eşikler dayanıklılığımızı, sınırlarımızı gösterir bize. Bir olayın olabilmesinden önce ulaşılan değer ya da seviyedir eşik. Ve ışığın da bir eşiği vardır. Görme duyumunun gerçekleşmesi için mutlak surette ışık gerekir. Işığın az olduğu durumlarda belirsizleşir her şey gözümüz adapte olmaya çalışır, fazla olduğunda ise tüm detaylar kaybolur, gözümüz kamaşır. Seçiklik her iki durumda da bozulur. Görsel alanın farklı tonları arasındaki aşırı kontrasttan dolayı oluşan kamaşmayı hissettirmek (relatif kamaşma) isterken bu fotoğraflarda kontrastlığı kullandım, kimi zaman ışığın eşiğini zorladım. Kontrastlığı ve siyah beyazı tercih ettim. Siyah beyaz fotoğrafın rengi kontrastlıktır. Fotoğrafta renk ayrımı olmadan farklı elementleri göstermeniz kontrast olmadan imkansızdır. Fotoğraf siyah beyaz olduğunda zihin şekilleri eşleştirerek tanımlayacak renk bilgisini kaybeder. Bu da dokunun çok daha önemli hale gelmesine neden olur.” dedi.

Cüneyt Gök, eski “serigraf” baskılara benzer bir etkiyi elde etmek için öncelikle kontrastlığı yüksek fotoğrafları seçtiğini ve Photoshop’da uyguladığı efektlerle bazı detayları yok ederken bazılarını öne çıkardığını söyledi. Özellikle kullandığı” threshold”; “ışık eşiği”ni ayarlamaya yardımcı olurken serginin de adı oldu: “eşik”… 30 yılın içinden seçme fotoğraflar… Cüneyt Gök’ün 29 Aralık tarihinde açtığı kişisel sergisi 12 Ocak tarihine kadar gezilebilecek…

Cüneyt Gök kimdir?

Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema -Tv Bölümü 1994 mezunu... Bölümüyle ilgili konularda; reklam, tanıtım, çizgi film, kısa film, belgesel projelerinde yer aldıktan ve profesyonel anlamda bir çok bankanın ve holdingin faaliyet raporu fotoğraf çekimlerini gerçekleştirdikten sonra 2000 yılında tanıtım fotoğrafçılığı ve tasarım konusunda hizmet verdiği “Paralel Tanıtım ve Tasarım” firmasını kurdu. Mimari mekan, ürün, still-life ve moda fotoğrafçılığına yöneldi, fuar ve kurumsal amaçlı tanıtım filmleri yaptı. Sanatsal anlamdaki serbest çalışmalarında insanın çevresindeki nesnelerle olan ilişkisi ve farklı uzamlardaki yeri üzerinde durdu. 6 kişisel fotoğraf sergisi açtı ve karma sergilere katıldı. Kişisel web sitesinde fotoğraflarını, “Bizim Avrupa” sitesinde deneme ve hikâyelerini yayınlıyor. Belgesel projeler üretip senaryo yazıyor, kısa filmler çekiyor... 2004-2013 yılları arasında Beykent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema- Tv Bölümünde Dr. Öğr. Üyesi olarak Görüntü, Film yapım, Film analizi, Film Dili, Belgesel Film Yönetimi, Fotoğraf, Işık Tasarımı ve Görsel Algı dersleri verdi... İstanbul Aydın Üniversitesinde İletişim Fakültesi-Radyo-Tv-Sinema Bölümünden sonra İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi, İletişim Fakültesi-RTS Bölümünde yolculuğuna devam ediyor…
Meral Saçkan’dan Halkla İlişkiler Mesleğinin İncelikleri...Halkla İlişkiler mesleğinin önemli isimleri arasında yer alan akademisyen Meral Saçkan, İletişim Fakültesi Seminerleri kapsamında üniversitemizde öğrencilerimizle biraraya geldi.

MPR İletişim Danışmanlık Şirketi’nin kurucusu olan aynı zamanda ulusal ve uluslararası halkla ilişkiler derneklerinde aktif olarak görev alan Meral Saçkan, kendi kariyer gelişimini anahtar kelimeler üzerinden kurguladığı bir sunum ile anlatarak, Türkiye’de halkla ilişkiler sektörünün geçirdiği evrelere değindi.

Ülkemizde “Marketing PR” alanında ilk faaliyetleri gerçekleştiren, bu konuyla ilgili çeşitli üniversitelerde ders veren Saçkan, İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencilerine, “Marketing PR” ve “Halkla İlişkiler” kavramları arasındaki farkları detaylı şekilde anlattı. Mesleğin toplum tarafından algılanma sorununa ve itibarına dikkat çekerek, halkla ilişkiler sektöründe eğitim almanın ve eğitimli kişilerin çalışmasının önemini vurguladı.

Öğrenciler tarafından ilgi ile takip edilen söyleşinin sonunda Meral Saçkan’a İletişim Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Kamile Akgül tarafından teşekkür belgesi sunuldu.

Doğa Konakoğlu'ndan Dijital Medya Şifresi...

Oyuncu ve sosyal medya fenomeni Doğa Konakoğlu, İletişim Fakültesi Seminerleri kapsamında üniversitemizde öğrencilerimizle bir araya geldi.

Sinema ve dizi oyunculuğu ile sosyal medyada sayfa yöneticiliği yapan, kısa sürede büyük bir hayran kitlesine ulaşan Doğa Konakoğlu, başarı hikayesini öğrencilerle paylaştı. Son günlerde hayatımızın vazgeçilmezleri arasına giren dijital medya mecralarında başarıyı sağlamak için yapılması gerekenleri anlatan Doğa Konakoğlu, sosyal medyanın bireyler için büyük bir fırsat olduğunu belirtti. Vine uygulaması ile viral reklamlar üzerine de konuşan Konakoğlu, başarılı bir film çekebilmek için insanların tepkilerini ve neye güldüklerini doğru tespit etmek gerektiğini söyledi. Dijital medya yönetiminin belli parametreleri olsa da şansın da önemli bir faktör olduğunu aktaran Doğa Konakoğlu'na, Bilge Adam Akademi'den Burhanettin Mirzooğlu da eşlik etti.

Öğrenciler tarafından ilgi ile takip edilen söyleşinin sonunda konuklara İletişim Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Kamile Akgül tarafından teşekkür belgesi sunuldu.Yerinde Uygulamalı Ders...

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Yeni Medya ve Gazetecilik Bölümü 1’inci sınıf öğrencileri, Yeni Çağ Yayın Grubu’nu ziyaret etti.

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi İletişim Fakültesi Yeni Medya ve Gazetecilik Bölümü 1’inci sınıf öğrencileri, öğretim üyeleri ile birlikte Yeni Çağ Yayın Grubu’nu ziyaret etti. Öğrenciler gelecekte adım atacakları gazetecilik mesleğini sahada izleme imkânı elde etti ve yapacakları işle ilgili gazete yönetiminden de bilgi aldı. Öğrenciler, Dr. Öğr. Üyesi Kemal Aslan, Dr. Öğr. Üyesi Yücel Sarı ve Araş. Gör. Sevil Bektaş Durmuş nezaretinde Yeniçağ, Günboyu ve Dokuzsütun gazetelerinin yazı işleri birimlerini ziyaret etti. Yeni Çağ Yayın Grubu İcra Kurulu Başkanı Ahmet Yabuloğlu, Yeniçağ Gazetesi Genel Müdürü Hasan Balaban, Genel Yayın Yönetmeni Hayri Köklü ve Yazı İşleri Müdürü Zeki Efe, gençlere sayfa tasarımından haber hazırlanması ve gazetenin basımı dâhil bütün aşamaları ayrıntılı bir şekilde anlattı.İletişim Öğrencilerine Çekim Teknikleri Dersi...

Dünyaca ünlü bir fotoğraf makine üreticisi markanın Türkiye’deki ürün uzmanı ve satış yöneticisi İletişim Fakültesi öğrencilerine cihazla ilgili teknik bilgiler verdi ve deneme çekimler yapmalarına imkân sundu.

Canon Profesyonel Ürünler iş ortağı Teknomaks'ın Satış Yöneticisi Onur Akyol ve Canon Euro-Asia'nın Profesyonel Ürün Uzmanı Cüneyt Akman, İletişim Fakültesi öğrencilerine çekim teknikleri, televizyon yayıncılığı ve profesyonel fotoğraf makineleri hakkında detaylı bilgiler verdi.

Birçok yerli ve yabancı film yönetmeninin DSLR makinelerle çok iyi işler çıkardıklarından bahseden Akyol ve Akman, düşük maliyetli fotoğraf makineleri ile kaliteli işler ortaya konabileceğini anlattı. Özellikle İletişim Fakültelerinde eğitim, öğrenim gören öğrencilerin fotoğraf ve film alanında duyduğu ilgiyi bu tip makineler ile besleyebileceklerinin ve profesyonel çalışmalara imza atabileceklerinin üzerinde duran Onur Akyol ve Cüneyt Akman’ı öğrenciler dikkatle takip etti.

Canon tarafından sağlanan profesyonel fotoğraf ve video kameraları öğrencilerin tecrübe etmesini sağlayan konuklar, yoğun ilgiyle karşılaştı. Programın sonunda konuklara İletişim Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Kamile Akgül tarafından teşekkür belgesi verildi.

Rana Çetin Sunuculuğun Püf Noktalarını Anlattı…

Cine5'te hafta içi her gün canlı yayınlanan "Asıl Mesele" programının ünlü sunucusu Rana Çetin, İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileriyle mesleki tecrübelerini ve televizyonculuk hakkındaki bilgilerini paylaştı.

Alev Ofluoğlu Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen seminere İletişim Fakültesi öğretim üyeleri ve öğrencileri katıldı. Rana Çetin canlı yayın programı hazırlamanın inceliklerini öğrencilere aktardı. Rana Çetin özellikle konuk bulma sürecinde dikkat edilmesi gereken hususların üzerinde durdu. Al Jazeera projesinden ve yakın zamanda Al Jazeera’nin Türkiye’den de yayına başlayacağının bilgisini veren Rana Çetin'in konuşması ilgiyle takip edildi. Televizyonun ve televizyonculuğun geleceği hakkında da konuşan Rana Çetin öğrencilerin de bu konudaki görüşlerini aldı.

Seminerin sonunda Rana Çetin’e İletişim Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Kamile Akgül tarafından teşekkür belgesi sunuldu.

Berat İlk, Öğrencilere Canlandırma Sanatını Anlattı…

Canlandırma Sanatçısı Berat İlk, İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencilerine canlandırma ve animasyon çalışmaları hakkında detaylı bilgi verdi. Alev Ofluoğlu Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen seminere İletişim Fakültesi öğretim üyeleri ve öğrencileri katıldı. Sanatçı Berat İlk, özellikle canlandırma alanının Türkiye’de geçmişten günümüze geldiği noktayı anlattı. Öğrencilerin merakla takip ettiği seminer, animasyona ilgi duyanlar açısından oldukça faydalı geçti. Canlandıranlar Grubu ve Animasyon Derneği gibi sektördeki önemli oluşumlar hakkında da bilgi veren Berat İlk'in, öğrencilere animasyon yarışmalarında ödül alan filmlerin gösterimini yapması beğeniyle izlendi.

Seminerin sonunda Berat İlk’e İletişim Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Kamile Akgül tarafından teşekkür belgesi verildi.
Atalay'dan İletişim Öğrencilerine Tavsiyeler...

Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Mehmet Atalay İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencilerine iletişim sektöründeki son gelişmeleri aktardı.

Alev Ofluoğlu Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen seminere çok sayıda akademisyen ve öğrenci katıldı. Mehmet Atalay’ın özellikle iletişim sektörünün teknoloji ile birlikte geldiği konumu anlattığı seminer öğrenciler tarafından ilgiyle takip edildi. Basın İlan Kurumu’nun iletişim fakültesi mezunlarının sektörde istihdam sağlayabilmelerine yönelik yaptığı çalışmalardan bahseden Mehmet Atalay, öğrencilerin gelecek ile ilgili kaygılarını yakından takip ettiklerini ve bu anlamda yapıcı çözümler getirdiklerini ifade etti.

Seminerin sonunda Mehmet Atalay'a İletişim Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Kamile Akgül tarafından teşekkür belgesi sunuldu.Magazin Gazetecileri Derneği Başkanı Sinan Tosun ve Başkan Yardımcısı Okan Sarıkaya Üniversitemizde…


Magazin Gazetecileri Derneği Başkanı Sinan Tosun ve Başkan Yardımcısı Okan Sarıkaya İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri ile gazetecilik konusundaki deneyimlerini paylaştı.

Gazetecilik mesleğinin önemi ve mesleğe gösterilmesi gereken özveri konusunda bilgiler paylaşılan seminerde gazetecilik mesleğine ışık tutuldu. Magazin haberleri ile sansasyonel haberler arasında bir ayrım yapılmasının gerekliliğini vurgulayan Sarıkaya, bu konuda gerek Sivil Toplum Kuruluşları'nın gerekse üniversitelerin destekleyici çalışmalar yapmaları gerektiğini vurguladı. Okan Sarıkaya'nın kişisel arşivinden getirdiği eski gazete kupürlerini öğrencilerle paylaşması beğeni topladı.

Öğrenciler tarafından ilgi ile talip edilen seminerin sonunda konuklara İletişim Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Kamile Akgül tarafından teşekkür belgesi sunuldu.Ünlü Yönetmen Kemal Başbuğ Gençlere Deneyimlerini Anlattı...

Ünlü reklam, klip, televizyon ve dizi yönetmeni Kemal Başbuğ İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencilerine akademik kariyeri ve sektör hakkında seminer verdi.

Alev Ofluoğlu Konferans Salonu`nda gerçekleşen seminere İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Kamile Akgül ile çok sayıda akademisyen ve öğrenci katıldı.

Yönetmen Başbuğ, seminere katılan akademisyenlere ve öğrencilere sektörle tanışmasından, yaşadığı tecrübelerden ve iyi-kötü yanlarından bahsetti. Kemal Başbuğ gençlere, “Setin tozunu yutan insan bir daha asla vazgeçemez' dedi.

Öğrenciler tarafından ilgi ile takip edilen seminerin sonunda Kemal Başbuğ`a İletişim Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Kamile Akgül tarafından teşekkür belgesi sunuldu.İletişim Fakültesi Öğrencimizin Fotoğrafı El Cezire Türk Dergisi’nde Yer Aldı...

El Cezire Türk Dergisi’nin Nisan sayısında ‘Dönüşen Şehir’ araştırma dosya haberinde, İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü üçüncü sınıf öğrencisi Emine Arslan’ın fotoğrafı yayınlandı. İletişim Fakültesi Öğretim Görevlisi Eren Aytuğ’un fotoğraflarının da bulunduğu haberde kullanılan Emine Arlsan’ın fotoğrafı, 2013 – 2014 Eğitim Öğretim döneminde Üniversite deki Dönüşüm Sergisi’nde de yer aldı.İstanbul Yeni Yüzyıl’ın `Yeni Yıldız`ı Pelin...

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi katılanları hem duygulandıran, hem de gururlandıran anlamlı bir törene daha sahne oldu. Üniversite senatosunun kararı ile Down Sendromlu genç kız Pelin Atakan’a “Fahri Doktora Diploması” verilmesi nedeniyle düzenlenen törende, akademisyenler, öğrenciler ve diğer davetliler bir başarı öyküsüne tanıklık etti. Küçük yaşlarda başladığı yazarlık serüvenini “Pelince Yalnız Değilim Artık” adlı kitabıyla taçlandıran genç kız cübbe giydi, iletişim alanında fahri doktora diploması aldı.

Çok sevdiği “Gökyüzünde yalnız gezen yıldızlar” şarkısının etkisiyle kendisine bir yıldız tutan ve yaşadıklarını o yıldıza anlatıp, daha sonra yazıya döken Pelin Atakan yazarlık sürecinin semeresini aldı. Atakan ve annesi davetliler tarafından dakikalarca ayakta alkışlandı.

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Alev Ofluoğlu Konferans Salonu’ndaki tören saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ardından üniversitenin tanıtım filmi ile Pelin Atakan’ın özgeçmişinin anlatıldığı kısa film gösterimi gerçekleştirildi. Daha sonra İletişim Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Kamile Akgül, Pelin Atakan’a fahri doktora verilmesinin gerekçesini anlattı. Kitabın yayınını gerçekleştiren Babıâli Kültür Yayıncılık Yayın Yönetmeni İbrahim Cebeci Down Sendromlu bir genç kız tarafından kaleme alınan eser hakkında bilgi verdi. İstanbul Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Önal İnaltekin ile Rektör Prof. Dr. H. Hüsnü de tören nedeniyle birer konuşma yaptılar. Pelin Atakan’ın başarı öyküsünü özetleyen İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkan Vekili Ekrem Çalkılıç , “Bugün öğrencilerimiz hayata dair en önemli dersi alacak” dedi.

İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kamile Akgül, Pelin Atakan’a fahri doktora verilmesinin gerekçesini anlatırken, “Pelin’in yaşamın zorluklarına karşı göstermiş olduğu Pelin’ce tavrı bizi gerçekten çok etkiledi. Çünkü Pelin (Ben tek başıma ülkem için ne yapabilirim ki?) demeyip, duygularını kalemiyle buluşturdu. Daha 7. Sınıf öğrencisiydi… Bu buluşma onun toplumla kurduğu iletişimi gerçekten ciddi oranda güçlendirdi. İşte buydu, bizim bu ödülü düşünmemizdeki temel gerekçe.” diye konuştu.

Pelin’in artık yalnız olmadığını dile getiren Doç. Dr. Kamile Akgül, “O artık koca bir ailenin mensubu” dedi.

Babıâli Kültür Yayıncılık Yayın Yönetmeni İbrahim Cebeci ise konuşmasında Pelin Akatan’ın kitabından bir bölüm okudu. Pelin’in yazar olmayı arzuladığı satırların yer aldığı “Dünya âlemde bir nokta kadar büyüklüğe sahip değil. Biz insanoğlu olarak bu dünyada bir nokta kadar büyüklüğe sahip değiliz. Fakat bu alemler Pelin’in içine sığdı, Pelin de o içindekileri bu kitaba sığdırdı. Kendisini ve ailesini ve Yeni Yüzyıl Üniversitesi’ni tebrik ediyorum, kucak dolusu sevgiler iletiyorum. Biz yayınevi olarak sosyal sorumluluk çerçevesinde kitabın dağıtım ve tanıtımını hakkıyla gerçekleştireceğiz” dedi.

İstanbul Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Önal İnaltekin törene katılamayan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam’ın selamlarını iletti. İl Müdürü İnaltekin ülkemizde engellilere, yaşlılara ve diğer sosyal kesimlere yönelik hem yasal düzenlemelerin hem de hizmetleri daha yaygın hale getirildiğini kaydetti ve toplumun tüm kesimlerinin bu konuya duyarlı davranması gerektiğini ifade etti.

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. H. Hüsnü Gündüz fahri diploma takdimi ve cübbe giydirilmesinden önce kısa bir konuşma yaptı. Prof. Gündüz, “Pelin artık yalnız değil. O İstanbul Yeni Yüzyıl ailesinin bir ferdi. Aramıza hoş geldin diyoruz” ifadelerini kullandı. Üniversitelerin yalnızca öğretim değil, aynı zamanda birer eğitim kurumu olduklarını hatırlatan Prof. Dr. H. Hüsnü Gündüz şunları söyledi: “Bu çerçevede sanayi kuruluşları, sosyal kuruluşlar ve STK’larla işbirliği yaparız. Bu çalışmalar esnasında toplum içinde gizli kalmış bazı yıldızları bulup ortaya çıkarmak da, üniversitelerin görevlerindendir. İşte Pelin de bu yıldızlardan bir tanesi. Bugün onun hatta bizim de onur günümüz.”

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkan Vekili Ekrem Çalkılıç konuşmasında başarının önemine dikkat çekti. Başarmanın çok keyifli bir duygu olduğunu, bazı zorluklarla mücadele ederek başarıya ulaşmanın daha da keyifli olduğunu dile getiren Çalkılıç şunları söyledi: “İşte bugün burada bir başarının öyküsünü dinleyeceğiz. Genç bir kız zorluklarla başlıyor, devlet memuru oluyor, kitap yazıyor ve gerçekten önemli noktalara geliyor. Ben buradan özellikle öğrencilerimize seslenmek istiyorum. Sizleri sabah erken saatlerinden, akşama kadar burada ağırlıyoruz, ders veriyoruz, eğitim veriyoruz. Mezun olduktan sonra faydalı olsun diye. Ama asıl dersi bugün alacaksınız sevgili Pelin’den, çok önemli bir hayat dersi. Mesela İletişim Fakülteleri… 50’nin üzerinde fakülteden çok sayıda öğrenci mezun oluyor. Öğrencilerimizden şunu duyuyorum, (Bu kadar dar bir sektörde nasıl bir imkân bulacağız) diye… İşte buna en önemli cevap sevgili Pelin. Hayal kurdu, heyecan duydu ve bugün aramızda kitabı olan bir yazar ve akademik bir kimliğe bürünen bir genç kız olarak karşımızda duruyor. Demek ki, muhtaç olduğunuz kudret mutlaka ve mutlaka içinizde. Yeter ki hayalini kurun, heyecanını duyun.”

Mevlânâ’nin bir sözünü de paylaşan Çalkılıç şöyle devam etti: “Mevlânâ diyor ki, ay doğmuyorsa yüzüne, güneş doğmuyorsa pencerene, kabahati ne güneşte ne ayda ara, şüphesiz ki gözlerindeki perdeyi arala. Pelin bunu başardı. Gözlerindeki perdeyi araladı ve çok iyi bir noktaya geldi. Ama bu hikâye sadece Pelin’in hikâyesi değil. Pelin başardı, alkışlanacak bir başarısı var. Ama bir de annesi var. Bence Pelin’in başarısı alkışlanacaksa, annesinin başarısı ayakta alkışlanacak.”

Bu sözlerin ardından salonda bulunanlar ayağa kalkarak genç kızı ve annesi Nedviye Akay’ı dakikalarca alkışladı.

Üniversitelerin siyaset yapılacak yerler olmadığını ancak bu ülkenin siyasete de ihtiyacı olduğunu dile getiren İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkan Yardımcısı Ekrem Çalkılıç, “Bunun en güzel göstergesi de yine Pelin. Bundan çok kısa bir süre önce Sayın Cumhurbaşkanımız, Başbakanlığı döneminde bir kanun çıkardı. Bu kanun Pelin’e ışık oldu, fırsat oldu. Devlet adamlığı Sayın Cumhurbaşkanımızın yaptığı gibi mağdur olana el uzatmaktır. Bu yüzden de Sayın Cumhurbaşkanımıza da şükranlarımızı arz ediyorum, Pelin ve Pelin gibilere bu fırsatı verdiği için. Bence devlet adamı devrimci olur. Devrimin mânâsı da bu tür icraatlarla olur” diye konuştu.

Çalkılıç öğrenci ve öğretim üyelerine Pelin’in kitabını mutlaka okumaları tavsiyesinde de bulundu.

Konuşmaların ardından Rektör Prof. Dr. H. Hüsnü Gündüz tarafından Pelin Atakan’a “Fahri Doktora Diploması” takdim edilip, cübbe giydirildi. Daha sonra Doç. Dr. Oğuz Özyaral, Pelin Atakan’a yemin ettirdi. Tören Pelin Atakan’ın Öğretim Görevlisi Kutup Ata Tuncer’in piyanosu eşliğinde “Gökyüzünde yalnız gezen yıldızlar” şarkısını seslendirmesiyle son buldu. Yazar Pelin Atakan, salonun çıkışında “Pelince Yalnız Değilim Artık” kitabını imzaladı.

Yeni Yüzyıl Üniversitesi İletişim Fakültesi tarafından "Fahri Doktora" verilen yazar Pelin Atakan a Tekirdağ Valiliği nden Ziyaret...Ünlü Yazar Hüzün Yücel, Yeni Yüzyıl Üniversitesi'nde Öğrencilerle Buluştu...

Bir kadının hayatında yaşayabileceği zorlukların anlatıldığı Yasaklı Apartman romanının yazarı Hüzün Yücel, İletişim Fakültesi'nin düzenlediği etkinlikte, Alev Ofluoğlu Konferans Salonu'nda öğrencilerle buluştu.

Yücel, seminerde kadınların hayatlarında karşılaştıkları zorluklardan, bu zorluklara karşı verilen mücadeleden ve "erkek egemen toplumun" kadınların karşısına çıkardığı engellerden bahsetti. Ünlü yazar, kadınların ve erkeklerin eşit yaşam haklarına sahip olmalarını söyledi.

Birçok akademisyen ve öğrencinin katıldığı seminerin sonunda Yazar Hüzün Yücel'e, İletişim Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Kamile Akgül teşekkür belgesi sundu.
Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nin mezuniyet töreni, Sinan Erdem Spor Salonu’nda yapıldı.

Yeni Yüzyıl’ın Mimarları Geleceğe Merhaba Dediler…

ÜNİVERSİTEMİZİN İLK FAKÜLTE ÖĞRENCİLERİ YUVADAN UÇTU…

Yeni Yüzyıl’ı Şekillendirecek Gençler Hayata Atıldı…


2010 yılında lisans ve ön lisans düzeyinde eğitim-öğretim faaliyetine başlayan Yeni Yüzyıl Üniversitesi, muhteşem bir törenle dört yıllık ilk mezunlarını vermenin gururunu yaşadı. Mezunlar için Sinan Erdem Spor Salonu’nda gerçekleştirilen tören, Yeni Yüzyıl ailesinin büyük buluşmasına sahne oldu. 10 Fakülte ve 2 Meslek Yüksekokulu’nun 32 programından mezun olan 644 öğrenciyi, aileleri, hocaları ve idari personel yalnız bırakmadı.

Mezüniyet Töreni’ne, İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Azmi Ofluoğlu, Mütevelli Heyeti Başkan Yardımcısı Ekrem Çalkılıç, Mütevelli Heyeti Üyesi Prof.Dr. Münevver Turanlı, Rektör Prof.Dr. H. Hüsnü Gündüz, akademisyenler, idari personel ve aileler katıldı.

YENİ YÜZYIL AİLESİNİN BÜYÜK BULUŞMASI

Ailelerin salonda yerlerini almalarının ardından saatler 13.00’ü gösterdiğinde törenin yapılacağı büyük salonun kapıları açıldı ve öğrenciler müzik eşliğinde sahneye çıktı. İstiklal Marşımızın okunması ve şehitlerimiz için saygı duruşunun ardından Yeni Yüzyıl Üniversitesi tanıtım filminin gösteriminin ardından protokol konuşmalarına geçildi.

İlk konuşmayı öğrenciler adına Yeni Yüzyıl Üniversitesi Öğrenci Birliği Başkanı Akın Terzioğlu yaptı. Terzioğlu, hem hocalarına hem de ailelerine teşekkür etti.

Daha sonra kürsüye Yeni Yüzyıl Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. H.Hüsnü Gündüz geldi. Konuşmasında düzenlenen iki mezuniyet töreninin ardından ilk defa fakültelerin mezun verdiğine dikkat çekti ve ilk öğrencilerin her zaman en özel öğrenciler olacağını söyledi. Rektör Gündüz’ün öğrencilereden bir isteği vardı; “Yeni Yüzyıl markasını büyütüp geliştireceğine inanıyorum ama sizden son bir isteğim var, ufkunuzu geniş tutun, ülkemize ve insanımıza hizmet edin.” dedi.

Rektör Prof. Dr. Gündüz’ün hemen ardından öğrencileri seslenen Yeni Yüzyıl Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkan Yardımcısı Ekrem Çalkılıç ise sözlerine “Bu günlerin hayalini kurmamızı sağlayan Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Azmi Ofluoğlu’na şükranlarımı sunuyorum.” diyerek başladı.Yeni Yüzyıl markasını akademik ve idari personel ile öğrencilerinin zirveye taşıyacaklarını belirten Çalkılıç şunları söyledi: “Sizin başarınızla bizler de gurur duyacağız. Sizler bundan sonraki hayatınızda hep en önde olun, kimseden geride kalmayın, her zaman özgün olun, hayata umutla bakın. Bundan sonra kader arkadaşıyız. Geleceğinizi şekillendiren Yeni Yüzyıl Üniversitesi olarak bu kader birliğini hep beraber yapacağız.

Özellikle fakültelerden mezun alan öğrencilere seslenen Çalkılıç, “Siz bizim ilk göz ağrımızsınız... Biz sizi çok sevdik. Çok güzel günler geçirdik. Beraber oturduk sohbet ettik. Sizi çok özleyeceğiz.”sözleri salondan büyük alkış aldı. Çalkılıç, “Asıl okul şimdi başlıyor, bu hayat okuldur. Hepinize yeni okulunuzda başarılar diliyorum” diye konuştu.

FİNAL GÖZ KAMAŞTIRDI…

Konuşmaların ardından diploma ve meslek yemini törenlerine geçildi. İlk olarak bölüm birincilerine diplomaları takdim edildi ve mezuniyet kütüğüne isimlerini çaktılar.

2013-2014 Üniversite Birincisi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi- İç Mimarlık bölümü öğrencisi Leman SÜLEYMANOĞLU plaketini ve diplomasını Yeni Yüzyıl Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Azmi Ofluoğlu’nun elinden aldı.

2013-2014 Üniversite İkincisi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi- Uluslararası Ticaret Bölümü öğrencisi Kübra ORAN plaketini ve diplomasını Mütevelli Heyeti Başkan Yardımcısı Ekrem Çalkılıç’ın elinden aldı.

2013-2014 Üniversite Üçüncüsü İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi –Uluslararası Ticaret Bölümü öğrencisi Sinem ÖZER de plaketini ve diplomasını Rektör Prof. Dr. H. Hüsnü Gündüz’ün elinden aldı.

2013-2014 Meslek Yüksekokulları Birincisi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu- Çocuk Gelişimi Bölümü öğrencisi Özlem ARGUN’a plaketini ve diplomasını Mütevelli Heyeti Üyesi Prof. Dr. Münevver Turanlı verdi.

Öğrenci Konseyi Başkanı Türk Bayrağını ve üniversitenin flamasını bir alt sınıftaki öğrencilere teslim etti.

Tören sırasında bir de ilk yaşandı. KOSGEB ile Yeni Yüzyıl Ünivesitesi Meslek Yüksekokulu’nun yaptığı protokol sonucunda başarılı olan Meslek Yüksekokulu Birincisi Turizm ve Seyahat Hizmetleri Bölümü öğrencisi Mehlika Kübra Aytekin plaketini KOSGEB Başkan Yardımcısı İhsan Solmaz’ın elinden aldı.

Mezuniyet Töreni’nin sunucuları Erhan Yılmaz ve Bahar Köseoğlu sırasıyla lisans ve ön lisans öğrencilerinin isimlerini anons ederek kendilerini sahneye davet etti. Fakültelerin Dekanları ile Meslek Yüksekokulu Müdürleri öğrencilere tek tek diplomalarını verdi. Öğrencilerin dersine giren akademisyenler de sahneden inen öğrencilerini tebrik etti. Akademisyenlerin tebrik ettiği öğrenciler, diplomalarını aldıktan sonra toplu halde meslek yeminlerini ettiler. Finalde coşkunun ve mutluluğun zirveye ulaştığı törende öğrencilerin keplerini havaya fırlatmaları ile salonda herkes ayağa kalkarak alkışlamaya başladı. Daha sonra gençler hocaları, aileleri ve arkadaşları ile bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.2013-2014 Mezuniyet Töreni Videosu


2013-2014 Mezuniyet Töreni Fox Tv Çalar Saat Programı'nda Yayınlandı. İşte O Haber...


Yeni Yüzyılın İletişim Ödülleri’13 Sahiplerini Buldu

Yeni Yüzyıl Üniversitesi bu sene ikincisini düzenlediği "Yeni Yüzyılın İletişim Ödülleri" töreni ile 2013`ün en iyilerine ödüllerini verdi.

İstanbul Topkapı Dr. Azmi Ofluoğlu yerleşkesi, Alev Ofluoğlu Konferans Salonu`nda gerçekleşen törene iletişim dünyasından pek çok ünlü isim katıldı. Öğrencilerin oylarıyla gerçekleşen anket sonuçlarına göre 23 dalda ödül verildi.

Törene Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Azmi Ofluoğlu, Mütevelli Heyeti Başkan Yardımcısı Ekrem Çalkılıç, Rektör Prof. Dr. Hüsnü Gündüz. Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu ve Prof. Dr. Haluk İşeri, Fox TV Genel Yayın Yönetmeni , üniversitenin akademik ve idari kadrosu ile öğrenciler katıldı.

Yeni Yüzyıl Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Kamile Akgül, medyanın toplumsal yaşamın kaçınılmaz bir olgusu olduğuna dikkat çekerek, "Medya mensupları toplum bireyleriyle iç içe geçmiştir. Bu noktada siz değerli medya üyeleri bir tarafta bir gecekonduya konuk olurken, öte tarafta cumhurbaşkanlığı konutuna da konuk olmaktasınız. Yani aslında bizden, ailemizden, içimizdensiniz." dedi.

Törende konuşan Rektör Prof. Dr. Hüsnü Gündüz, çağın iletişim çağı olduğunu belirterek; "Üniversitemiz, İletişim Fakültemiz ve sizleri bu ödüllere layık gören öğrenciler adına hepinize teşekkür ediyorum." dedi.

Yeni Yüzyıl Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkan Vekili Ekrem Çalkılıç, ödül alanları gençlerin teveccühünü kazandıkları için tebrik ederek başladığı konuşmasını sektörün güzelliklerinden bahsederek sürdürdü. Çalkılıç "Burda bulunan konukların büyük çoğunluğu bu sektöre uzun yıllar emek veren insanlar. Her birinin başarısı, çabası karşılıksız kalmamış. Bugün kolay birşey elde edilmiyor. İşadamı Sakıp Sabancı`nın bir sözü vardı "çalışmak çalışmak çalışmak" derdi rahmetli. Gerçekten, çalışırsanız mükafatı veriliyor. Özellikle medya sektörü başarıları karşılıksız bırakmıyor. Bir işin aşkını yaşarsanız sahibi olur, daha sonra da mutluluğunu tadarsınız."dedi. Çalkılıç, sözlerinin sonunda medya mensuplarından İletişim Fakültesi öğrencileri için mesleki destek ve staj imkanı sağlamalarını istedi.

Yeni Yüzyılın İletişim Ödülleri 2013 Videosu
Yüzyılın İletişim Ödülleri 2013 Medyada Nasıl Yankı Buldu


Yeni Yüzyıl Üniversitesi öğrencilerinin yaptığı oylamada sırasıyla;

En iyi TV Kanalı:STAR TV
Star TV`nin ödülünü Kurumsal İletişim Direktörü Banu Aydoğan Yüksel, Yeni Yüzyıl Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Azmi Ofluoğlu`nun elinde aldı.


En iyi Haber Kanalı:NTV
NTV`nin ödülünü NTV Haber Spikeri Seda Öğretir, Yeni Yüzyıl Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkan Yardımcısı Ekrem Çalkılıç`ın elinde aldı.


En İyi Gazete:Habertürk Gazetesi
Gazetenin Kurumsal İletişim Sorumlusu Deniz Kahveci, ödülünü Rektör Prof. Dr. Hüsnü GÜNDÜZ`ün elinden aldı.


En İyi Ana Haber Bülteni:Fatih Portakal ile Fox Ana Haber
Gazeteci Fatih Portakal, ödülünü Rektör Yardımcısı ve İİBF Dekanı Prof. Dr. Yaşar HACISALİHOĞLU`nun elinden aldı.


En İyi Kadın Haber Spikeri:Nazlı ÇELİK (Star TV)
Ödülü haber spikeri Nazlı ÇELİK, ödülünü Rektör Yardımcısı ve Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haluk İŞERİ`nin elinden aldı.


En İyi Erkek Haber Spikeri:Serdar CEBE (Kanal D)
Ödülü haber spikeri Serdar CEBE, ödülünü Yeni Yüzyıl Üniversitesi Genel Sekreteri Selahattin ÜÇGÜN`nün elinden aldı.


En İyi Sabah Haber Programı:İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat (FOX TV)
Ödülü programın sunucusu İsmail KÜÇÜKKAYA, ödülünü İletişim Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Kamile AKGÜL`ün elinden aldı.


En İyi TV Dizisi:Seksenler (TRT 1)
Ödülü dizinin yapımcısı Birol GÜVEN ile oyuncusu Şoray UZUN, ödülünü İletişim Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Kamile AKGÜL`ün elinden aldı.


En İyi Spor Programı:Beyaz Futbol (Beyaz TV)
Ödülü Beyaz TV Spor Servisinden Sezgin Gelmez, ödülünü İletişim Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Kamile AKGÜL`ün elinden aldı.


En İyi Magazin Programı: Pazar Sürprizi (Show TV)
Ödülü programın sunucusu Gamze KARAMAN, ödülünü İletişim Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Kamile AKGÜL`ün elinden aldı.


En İyi Sağlık Programı: Doktorum ( Kanal D)
Ödülü programın sunucusu Prof. Dr. Murat AKSOY, ödülünü İletişim Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Kamile AKGÜL`ün elinden aldı.


En İyi Gezi-Belgesel Programı: Gülhan`ın Galaksi Rehberi (TV 8)
Ödülü programın sunucusu Gülhan ŞEN, ödülünü İletişim Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Kamile AKGÜL`ün elinden aldı.


En İyi Çevre Programı: Güven İslamoğlu ile Yeşil Doğa (CNN TÜRK)
Ödülü Programın sunucusu Güven İSLAMOĞLU, ödülünü İletişim Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Kamile AKGÜL`ün elinden aldı.


En İyi Ekonomi Programı: İş Dünyası (BLOOMBERG HT)
Ödülü programın sunucusu Hande BERKTAN, ödülünü İletişim Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Kamile AKGÜL`ün elinden aldı.


En İyi Hafta Sonu Programı: Nedir Ne Değildir? (Star TV)
Ödülü programın editörü Serap ÇAKIR, ödülünü İletişim Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Kamile AKGÜL`ün elinden aldı.


En İyi Yarışma Programı: Ben Bilmem Eşim Bilir (Kanal D)
Ödülü programın yapımcısı ve editörü Enis ÖTER, ödülünü İletişim Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Kamile AKGÜL`ün elinden aldı.


En İyi Yemek Programı: Arda`nın Mutfağı (CNN TÜRK)
Ödülü programın sunucusu Arda TÜRKMEN, ödülünü İletişim Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Kamile AKGÜL`ün elinden aldı.


En İyi Haber Ajansı: İhlâs Haber Ajansı
Ödülü İHA Genel Müdür Yardımcısı İsmail BALLI, ödülünü İletişim Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Kamile AKGÜL`ün elinden aldı.


En İyi İnternet Haber Sitesi: internethaber.com
Ödülü Nazlı ÖZIŞIK MACİT, ödülünü İletişim Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Kamile AKGÜL`ün elinden aldı.


En İyi Radyo Kanalı: Power Türk
Ödülü Power Türk Müzik Direktörü Emre Tankut KARAKURT, ödülünü İletişim Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Kamile AKGÜL`ün elinden aldı.


En İyi Talk Show: 3 Adam (Star TV)
Ödülü programın asistanı Duygu PELİT, ödülünü İletişim Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Kamile AKGÜL`ün elinden aldı.


En İyi Tartışma Programı: Türkiye`nin Nabzı (HABERTÜRK TV)
Ödülü programın yapımcısı Kevser ÖZTEK, ödülünü İletişim Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Kamile AKGÜL`ün elinden aldı.


En İyi Köşe Yazarı: Ahmet Hakan COŞKUN (Hürriyet Gazetesi)
Ahmet Hakan COŞKUN (Hürriyet Gazetesi) ise elde olmayan sebeplerden dolayı katılamadığı için üzüldüğünü belirterek, telafisi için 28 Mart 2014 Cuma günü hem söyleşi hem de ödülünü almaya Üniversiteye geleceğini bildirdi.İletişim Fakültesi Öğrencileri Sertifikalarını Aldı...

Geçtiğimiz dönemlerde gerçekleştirilen atölye programları neticesinde sertifika almaya hak kazanan İletişim Fakültesi öğrencileri, düzenlenen törenle belgelerini aldı. Alev Ofluoğlu Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen törene Yeni Yüzyıl Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Doç.Dr. Kamile Akgül, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Nizar Arslan, Radyo Televizyon Sinema Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Remziye Köse Özelçi katıldı. Sertifika almaya hak kazanan öğrencilere öğrenim gördükleri bölümün başkanları tarafından belgeleri verildi.
Yeni Yüzyılın İletişim Ödülleri`13 Sahiplerini Buldu…

Yeni Yüzyıl Üniversitesi bu sene ikincisini düzenlediği "Yeni Yüzyılın İletişim Ödülleri" töreni ile 2013`ün en iyilerine ödüllerini verdi.

İstanbul Topkapı Dr. Azmi Ofluoğlu yerleşkesi, Alev Ofluoğlu Konferans Salonu`nda gerçekleşen törene iletişim dünyasından pek çok ünlü isim katıldı. Öğrencilerin oylarıyla gerçekleşen anket sonuçlarına göre 23 dalda ödül verildi.

Törene Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Azmi Ofluoğlu, Mütevelli Heyeti Başkan Yardımcısı Ekrem Çalkılıç, Rektör Prof. Dr. Hüsnü Gündüz. Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu ve Prof. Dr. Haluk İşeri, Fox TV Genel Yayın Yönetmeni , üniversitenin akademik ve idari kadrosu ile öğrenciler katıldı.

Yeni Yüzyıl Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Kamile Akgül, medyanın toplumsal yaşamın kaçınılmaz bir olgusu olduğuna dikkat çekerek, "Medya mensupları toplum bireyleriyle iç içe geçmiştir. Bu noktada siz değerli medya üyeleri bir tarafta bir gecekonduya konuk olurken, öte tarafta cumhurbaşkanlığı konutuna da konuk olmaktasınız. Yani aslında bizden, ailemizden, içimizdensiniz." dedi.

Törende konuşan Rektör Prof. Dr. Hüsnü Gündüz, çağın iletişim çağı olduğunu belirterek; "Üniversitemiz, İletişim Fakültemiz ve sizleri bu ödüllere layık gören öğrenciler adına hepinize teşekkür ediyorum." dedi.

Yeni Yüzyıl Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkan Vekili Ekrem Çalkılıç, ödül alanları gençlerin teveccühünü kazandıkları için tebrik ederek başladığı konuşmasını sektörün güzelliklerinden bahsederek sürdürdü. Çalkılıç "Burda bulunan konukların büyük çoğunluğu bu sektöre uzun yıllar emek veren insanlar. Her birinin başarısı, çabası karşılıksız kalmamış. Bugün kolay birşey elde edilmiyor. İşadamı Sakıp Sabancı`nın bir sözü vardı "çalışmak çalışmak çalışmak" derdi rahmetli. Gerçekten, çalışırsanız mükafatı veriliyor. Özellikle medya sektörü başarıları karşılıksız bırakmıyor. Bir işin aşkını yaşarsanız sahibi olur, daha sonra da mutluluğunu tadarsınız."dedi. Çalkılıç, sözlerinin sonunda medya mensuplarından İletişim Fakültesi öğrencileri için mesleki destek ve staj imkanı sağlamalarını istedi.

Yeni Yüzyıl Üniversitesi öğrencilerinin yaptığı oylamada sırasıyla;

En iyi TV Kanalı:STAR TV
Star TV`nin ödülünü Kurumsal İletişim Direktörü Banu Aydoğan Yüksel, Yeni Yüzyıl Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Azmi Ofluoğlu`nun elinde aldı.


En iyi Haber Kanalı:NTV
NTV`nin ödülünü NTV Haber Spikeri Seda Öğretir, Yeni Yüzyıl Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkan Yardımcısı Ekrem Çalkılıç`ın elinde aldı.


En İyi Gazete:Habertürk Gazetesi
Gazetenin Kurumsal İletişim Sorumlusu Deniz Kahveci, ödülünü Rektör Prof. Dr. Hüsnü GÜNDÜZ`ün elinden aldı.


En İyi Ana Haber Bülteni:Fatih Portakal ile Fox Ana Haber
Gazeteci Fatih Portakal, ödülünü Rektör Yardımcısı ve İİBF Dekanı Prof. Dr. Yaşar HACISALİHOĞLU`nun elinden aldı.


En İyi Kadın Haber Spikeri:Nazlı ÇELİK (Star TV)
Ödülü haber spikeri Nazlı ÇELİK, ödülünü Rektör Yardımcısı ve Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haluk İŞERİ`nin elinden aldı.


En İyi Erkek Haber Spikeri:Serdar CEBE (Kanal D)
Ödülü haber spikeri Serdar CEBE, ödülünü Yeni Yüzyıl Üniversitesi Genel Sekreteri Selahattin ÜÇGÜN`nün elinden aldı.


En İyi Sabah Haber Programı:İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat (FOX TV)
Ödülü programın sunucusu İsmail KÜÇÜKKAYA, ödülünü İletişim Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Kamile AKGÜL`ün elinden aldı.


En İyi TV Dizisi:Seksenler (TRT 1)
Ödülü dizinin yapımcısı Birol GÜVEN ile oyuncusu Şoray UZUN, ödülünü İletişim Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Kamile AKGÜL`ün elinden aldı.


En İyi Spor Programı:Beyaz Futbol (Beyaz TV)
Ödülü Beyaz TV Spor Servisinden Sezgin Gelmez, ödülünü İletişim Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Kamile AKGÜL`ün elinden aldı.


En İyi Magazin Programı: Pazar Sürprizi (Show TV)
Ödülü programın sunucusu Gamze KARAMAN, ödülünü İletişim Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Kamile AKGÜL`ün elinden aldı.


En İyi Sağlık Programı: Doktorum ( Kanal D)
Ödülü programın sunucusu Prof. Dr. Murat AKSOY, ödülünü İletişim Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Kamile AKGÜL`ün elinden aldı.


En İyi Gezi-Belgesel Programı: Gülhan`ın Galaksi Rehberi (TV 8)
Ödülü programın sunucusu Gülhan ŞEN, ödülünü İletişim Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Kamile AKGÜL`ün elinden aldı.


En İyi Çevre Programı: Güven İslamoğlu ile Yeşil Doğa (CNN TÜRK)
Ödülü Programın sunucusu Güven İSLAMOĞLU, ödülünü İletişim Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Kamile AKGÜL`ün elinden aldı.


En İyi Ekonomi Programı: İş Dünyası (BLOOMBERG HT)
Ödülü programın sunucusu Hande BERKTAN, ödülünü İletişim Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Kamile AKGÜL`ün elinden aldı.


En İyi Hafta Sonu Programı: Nedir Ne Değildir? (Star TV)
Ödülü programın editörü Serap ÇAKIR, ödülünü İletişim Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Kamile AKGÜL`ün elinden aldı.


En İyi Yarışma Programı: Ben Bilmem Eşim Bilir (Kanal D)
Ödülü programın yapımcısı ve editörü Enis ÖTER, ödülünü İletişim Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Kamile AKGÜL`ün elinden aldı.


En İyi Yemek Programı: Arda`nın Mutfağı (CNN TÜRK)
Ödülü programın sunucusu Arda TÜRKMEN, ödülünü İletişim Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Kamile AKGÜL`ün elinden aldı.


En İyi Haber Ajansı: İhlâs Haber Ajansı
Ödülü İHA Genel Müdür Yardımcısı İsmail BALLI, ödülünü İletişim Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Kamile AKGÜL`ün elinden aldı.


En İyi İnternet Haber Sitesi: internethaber.com
Ödülü Nazlı ÖZIŞIK MACİT, ödülünü İletişim Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Kamile AKGÜL`ün elinden aldı.


En İyi Radyo Kanalı: Power Türk
Ödülü Power Türk Müzik Direktörü Emre Tankut KARAKURT, ödülünü İletişim Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Kamile AKGÜL`ün elinden aldı.


En İyi Talk Show: 3 Adam (Star TV)
Ödülü programın asistanı Duygu PELİT, ödülünü İletişim Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Kamile AKGÜL`ün elinden aldı.


En İyi Tartışma Programı: Türkiye`nin Nabzı (HABERTÜRK TV)
Ödülü programın yapımcısı Kevser ÖZTEK, ödülünü İletişim Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Kamile AKGÜL`ün elinden aldı.


En İyi Köşe Yazarı: Ahmet Hakan COŞKUN (Hürriyet Gazetesi)
Ahmet Hakan COŞKUN (Hürriyet Gazetesi) ise elde olmayan sebeplerden dolayı katılamadığı için üzüldüğünü belirterek, telafisi için 28 Mart 2014 Cuma günü hem söyleşi hem de ödülünü almaya Üniversiteye geleceğini bildirdi.
Yeni Yüzyılın İletişim Ödülleri`13 Sahiplerini Buldu Videosu İçin Tıklayınız


Yönetmen Ertuğrul Karslıoğlu’ndan Belgesel Deneyimleri…

Yeni Yüzyıl Üniversitesi İletişim Fakültesinin, bu haftaki mesleki eğitim seminerinin konuğu ünlü belgesel yönetmeni Ertuğrul Karslıoğlu’ydu.

Tecrübelerini öğrenciler ile paylaşan ünlü yönetmen, belgesel film yapımının incelikleri konusunda ipuçları verdi. Özellikle Anadolu’da çekmiş olduğu belgesel filmlerine değinen Ertuğrul Karslıoğlu, belgesel film yönetmenlerinin insanlar ile ilişkilerine dikkat etmeleri gerektiğini vurguladı. Belgesel film çekim sürecinde yaşadığı anılardan kesitler sunan Ertuğrul Karslıoğlu, belgesellerin televizyonculukta ayrı bir önemi olduğunu vurguladı.

Alev Ofluoğlu Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen seminere Yeni Yüzyıl Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Kamile Akgül ile birlikte çok sayıda akademisyen ve öğrenci katıldı.

Seminerin sonunda Ertuğrul Karslıoğlu’na İletişim Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Kamile Akgül tarafından teşekkür belgesi takdim edildi. “Sinemanın Yüzüncü Yılı” olan 1995’te Ertuğrul Karslıoğlu’nun “Keçenin Teri” Süha Arın’ın “Kulada Üç Gün” ve Güner Sarıoğlu’nun “Ladik 76” adlı filmleri Türkiye genelinde yüzyılın belgeseli seçilmişti.


Ünlü Yönetmen Murat Şeker Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nde...

Yeni Yüzyıl Üniversitesi İletişim Fakültesi’nin bu haftaki mesleki eğitim seminerinin konuğu ünlü yönetmen Murat Şeker’di.

Alev Ofluoğlu Konferans Salonu’nda gerçekleşen seminere Yeni Yüzyıl Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Kamile Akgül ile birlikte çok sayıda akademisyen ve öğrenci katıldı.

Türkiye ve dünyadaki sinema yönelimlerini öğrencilere aktaran Murat Şeker, özellikle Türk sinemasının son yıllarda yakaladığı başarıları ve sebeplerini tüm detaylarıyla genç iletişimcilere anlattı.

“Çakallarla Dans”, “Aşk Tutulması”, “Aşk Geliyorum Demez” gibi popüler yapımlara imza atan Murat Şeker, 2014 Nisan ayında gösterime girecek olan “Hayat Sana Güzel” isimli filmi ile birlikte, yapım aşamasındaki diğer film çalışmalarından da bahsetti.

Oldukça samimi bir havada gerçekleşen soru-cevap bölümünde bir öğrencinin sorusu ile Murat Şeker’in sürpriz bir çalışmaya önümüzdeki yıllarda imza atacağı ortaya çıktı.

Seminerin sonunda Murat Şeker’e İletişim Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Kamile Akgül tarafından teşekkür belgesi takdim edildi.

Yönetmen Uğur Yıldırım’dan Canlı Yayının İncelikleri...

Yönetmen Uğur Yıldırım, Yeni Yüzyıl Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileriyle “Mesleki Eğitim Semineri”nde bir araya geldi. Yıldırım, canlı yayın yönetmenliği hakkındaki bilgilerini genç iletişimcilerle paylaştı.

Alev Ofluoğlu Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen seminere Yeni Yüzyıl Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Kamile Akgül ile çok sayıda akademisyen ve öğrenci katıldı. Yönetmen Uğur Yıldırım meslek hayatı ile ilgili bilgilerin yanı sıra yönetmenlik ile ilgili meslek sırlarını da açıkladı.

Seminer sonunda öğrencilerden ve akademisyenlerden gelen soruları cevaplayan Yıldırım’a Doç. Dr. Kamile Akgül tarafından teşekkür belgesi verildi.

Mesleğe kameraman olarak başlayan Yıldırım, birçok gazete ve televizyon kanalında çalışmıştır. Uzun yıllar boyunca canlı yayın yönetmeliği yapan Yıldırım halen İstanbul Kültür Üniversitesi’nde canlı yayın yönetmenliği derslerini vermektedir.Spor Spikeri Tunç Elibol Yeni Yüzyıl Üniversitesi'nde!

Spor, hiç bu kadar eğlenceli konuşulmadı… Spor Spikeri Tunç Elibol, İletişim Fakültesi öğrencileri ile İletişim Semineri dersinde bir araya geldi. Yeni Yüzyıl Üniversitesi Alev Ofluoğlu Konferans Salonu’nda gerçekleşen seminere İletişim Fakültesi Dekanı Doç.Dr. Kamile Akgün, TRT Spor Spikeri Tunç Elibol ile çok sayıda akademisyen ve öğrenci katıldı. Eğitim ve iş hayatı ile ilgili olarak bilgi veren TRT Spor Televizyonu’nda spor programı sunan Spor Spikeri Tunç Elibol, “Ben de sizler gibi öğrencilikten geldim buralara, öğrenciyken hem okuluma devam ettim hem de çalıştım. Çünkü medya sektöründe yer bulabilmek sadece okulunu bitirmekle olmuyor, aynı zamanda üniversiteniz bittiği zaman tecrübe ve iş becerisi isteniyor.” dedi.

Tunç Elibol, medyada spor haberlerinin durumunu, doğru haber nasıl yapılır, spor haberlerinde neye dikkat edilir ve Türk kamuoyunun futbola bakış açısıyla ilgili bilgiler verdi. Elibol, “Günümüzde doğru haber diye bir şey kalmadı, yanlış haberin yanında biraz da doğru haber veriliyor artık, eskiden spor habercilerinin bir saygınlığı vardı, insanlar onlara saygı duyuyorlardı, şimdi ise mesleğimizin kalitesi düşürülmeye çalışılıyor. Bizim işimiz iletişim, ilişki ve iletişim iyi bir şekilde kurulduktan sonra en doğru haberi en güzel şekilde yapmak mümkün.” dedi. Öğrencilerle soru-cevap şeklinde geçen iletişim seminerinin sonunda İletişim Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Kamile Akgül, Tunç Elibol’a plaket ve teşekkür belgesini takdim etti.

Yönetmen Manuel Rey Gonzalez öğrencilerle buluştu...

Yönetmen Manuel Rey Gonzalez ve Yapımcı Sanem Kayhan İletişim Fakültesi Öğrencileri ile Buluştu… Yönetmen ve Hollywood yapımı birçok filmin Görsel Effect Süpervizörlüğünü yapan Manuel Rey Gonzalez ve yapımcı Sanem Kayhan, İletişim Fakültesi öğrencileri ile İletişim Semineri dersinde bir araya geldi. Üniversitenin Alev Ofluoğlu Konferans Salonu’nda gerçekleşen seminere Yeni Yüzyıl Üniversitesi Başkan Vekili Ekrem Çalkılıç, İletişim Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Kamile Akgül ile çok sayıda akademisyen ve öğrenci katıldı.

Öğrencilere “Hollywood” hakkında bilgi veren ve deneyimlerini aktaran İspanyol asıllı yönetmen Manuel Rey Gonzalez, filmlerde kullanılan effectlerin nasıl yapıldığını, nerelerde kullanıldığını hazırlamış olduğu videolarla görsel olarak anlattı. Sinemada görsel effectlerin çok önemli olduğuna dikkat çeken Gonzalez, kendisinin görsel effect süpervizörlüğünü yaptığı “Titanic” ve “5. Element” filmlerinden örnek vererek öğrencileri bilgilendirdi. Yapımcı Sanem Kayhan ise öğrencilere işin daha çok prodüksiyon aşamaları hakkında bilgiler verdi. Türk sinemasının dünya sinemasında ki yerine ve önemine dikkat çeken Kayhan, “Türk Sineması, Avrupa’da ve tüm dünya da büyük ilerleme kaydetti ve birçok ülke sinemasını geride bıraktı.” dedi. Öğrencilerle soru-cevap şeklinde geçen iletişim seminerinin sonunda İletişim Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Kamile Akgül,yönetmen Manuel Rey Gonzalez ve yapımcı Sanem Kayhan’a teşekkür plaketi takdim etti.

Deneyimli Spiker Ceren Bektaş, Sunuculuğun Sırlarını Anlattı...

Ekranların güler yüzlü spikeri Ceren Bektaş Yeni Yüzyıl Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri ile “İletişim Semineri” dersinde bir araya geldi.

Alev Ofluoğlu Konferans Salonu’nda gerçekleşen etkinliğe Yeni Yüzyıl Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Kamile Akgül ile çok sayıda akademisyen ve öğrenci katıldı.

Bugün TV’de ‘’Bugün Hafta Sonu’’ programını hazırlayıp sunan Ceren Bektaş, mesleğe üniversite yıllarında başladığını ve zaman içerisinde başta sunuculuk olmaz üzere, televizyonculuğun tüm alanları konusunda deneyim kazandığını söyledi.

Öğrencilerle soru-cevap şeklinde geçen “İletişim Semineri” dersinde, Bektaş özellikle diksiyon ve kamera gibi konular üzerinde durdu. Akademisyen ve öğrenciler ünlü spikeri büyük bir ilgi ile takip etti.

Seminerin sonunda İletişim Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Kamile Akgül, Bektaş’a teşekkür belgesi sundu.Haber Spikeri Tunç Arslanalp İletişim Öğrencileriyle Buluştu...

Ünlü Haber Spikeri Tunç Arslanalp İletişim Fakültesi Öğrencileri ile İletişim Semineri dersinde bir araya geldi. Alev Ofluoğlu Konferans Salonu’nda gerçekleşen seminere Yeni Yüzyıl Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Kamile Akgül ile çok sayıda akademisyen ve öğrenci katıldı.

Konuşmasına ses, diksiyon, görüntü gibi etkenlerin haber spikerliğine nasıl etki ettiğini anlatarak başlayan Haber Spikeri Tunç Arslanalp, öğrencilerden gelen sorulara cevaplar vererek, kanalların yayın politikası ve reytingler hakkında bilgiler aktardı.

Seminer dersi ilgi ile takip edilen ünlü haber spikeri Tunç Arslanalp’e, program sonunda teşekkür belgesi İletişim Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Kamile Akgül tarafından verildi.

Tunç Arslanalp kimdir?

Eskişehir Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümünden mezun olan Tunç Arslanalp, aynı yıl özel radyoların açılmasıyla İzmir’de yerel radyolarda haber spikerliğine ve program yapımcılığına başladı. Profesyonel olarak ilk haber spikeri görevine 1995 yılı Kasım ayında Flash TV’nin İzmir stüdyolarında başladı. 1997 yılından 1999 yılına kadar İzmir Radyo 35’te sırasıyla haber spikeri, haber müdürü ve genel yayın yönetmeni olarak görev aldı. 1999-2001 yılları arasında TRT İzmir Bölge Müdürlüğü’nde seslendirme sanatçısı olarak çalıştıktan sonra 2002 yılında İstanbul’a gelerek Power FM ve Power XL’da haber spikerliği yaptı. 2004 yılında TGRT Haber TV’de devam eden spikerlik aşkı şimdi CNN TÜRK’te gece bültenlerini sunarak sürdürüyor.

Ekonomi Yazarı Faruk Erdem Yeni Yüzyıl Üniversitesinde...

Takvim Gazetesi Ekonomi Müdürü Faruk Erdem Yeni Yüzyıl Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileriyle buluştu. Yeni Yüzyıl Üniversitesi “İletişim Semineri” dersi kapsamında İletişim Fakültesi öğrencileri ile buluşan Takvim Gazetesi Ekonomi Müdürü Faruk Erdem öğrencilere gazetecilik ve muhabirlik mesleğinin inceliklerini anlattı. Erdem;“ Gazetecilik mesleği öyle bir meslek ki her gün başka bir haber peşindeyiz. Yaptığınız haber bir gün sonra eskiyor. ” dedi. Ekonomi Gazeteciliğinin önemine değinen Erdem; “Ekonomi servisleri gazetelerin beyni gibidir. Hangi haber olursa olsun muhakkak ekonomi servisiyle bir bağlantısı vardır.” şeklinde konuştu. Ayrıca mezun olduktan sonra gazetelerde iş bulmanın zor olduğuna da değinen Faruk Erdem; “ Gazetelerde iş bulabilmek için teorik bilgi yeterli değil. Pratik yapmak da gerekiyor. Çünkü bu iş sahada yapılıyor. Eğer pratik yapılmazsa işe girmek zorlaşıyor. Öğrenciler okudukları dönemlerde muhakkak staj yaparak kendilerini hayata hazırlamalı.” dedi.

Muhabirlik mesleğinden de bahseden Erdem; “ Muhabirlik, bence gazetecilik mesleğinde en yüksek makam. Çünkü haber vermek, haberi bildirmek çok keyifli ve güzel bir iş. Gazetecilik mesleğine adım atarken kesinlikle muhabirlikte yapılmalı.” şeklinde konuştu. Program, oörenciler tarafından ilgiyle takip edilen dersin sonunda Yeni Yüzyıl Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Kamile Akgül’ün Faruk Erdem’e takdim ettiği plaket ve çiçek ile sona erdi.

Konferans-Gazeteci Yazar Hüzün Yücel...

Gazeteci Yazar Hüzün Yücel Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nde ders verdi…

Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nde İletişim Fakültesi öğrencileriyle bir araya gelen gazeteci yazar Hüzün Yücel meslek hayatı ile ilgili çeşitli bilgiler verdi.

Üniversitenin Konferans Salonu’nda her hafta medyanın tecrübeli isimlerini ağırlayan ve gazetecilik konusunda yaşadığı deneyimlerini paylaşan İletişim Fakültesi öğrencilerinin bu haftaki konuğu gazeteci yazar Hüzün Yücel oldu.

Öğrenciler tarafından ilgi ile takip edilen programın ilk bölümü sohbet havasında geçerken, ikinci yarısı ise soru cevaplarla devam etti. 17 yaşında gazeteciliğe başladığını dile getiren Yücel, uzun bir süre yazı işlerinde çalıştığını, sonra da polis adliye muhabirliğine geçtiğini anlattı. Muhabirlik yaptığı dönem içerisinde yaşadığı olayları esprili bir dille anlatan Yücel, bazı pratik bilgiler de verdi.

Yücel, gelen sorular üzerine “Yasaklı Apartman” isimli kitabı ile ilgili bilgiler vererek, o dönemde hayatından kesitler de anlattı. Yücel, programın ardından kitabını imzaladı.

Gülhan Şen Yeni Yüzyıl Üniversitesinde...

Gülhan’ın Galaksi Rehberi Programı’nın Yapımcısı ve Sunucusu Gülhan Şen Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nde ders verdi…

Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nde İletişim Fakültesi öğrencileriyle bir araya gelen televizyon program yapımcısı ve sunucusu Gülhan Şen, meslek hayatı ile ilgili çeşitli bilgiler verdi.

Üniversitenin Alev Ofluoğlu Konferans Salonu’nda her hafta medyanın tecrübeli isimlerini ağırlayan, televizyonculuk ve gazetecilik konusunda yaşadığı deneyimlerini paylaşan, İletişim Fakültesi öğrencilerinin bu haftaki konuğu tv programcısı ve sunucu Gülhan Şen oldu. Öğrenciler tarafından ilgi ile takip edilen programın ilk bölümünde kendinden bahseden Şen, ikinci bölüme soru cevaplarla devam etti.

Çok küçük yaşta Bulgaristan’dan zorunlu göçle Türkiye’ye geldiğini ve ailecek sıkıntılar yaşadığını anlatan Gülhan Şen, eğitim hayatında diksiyon ve şivesi ile ilgili de bazı olumsuzluklarla karşılaştığını dile getirdi. İletişim Fakültesi’nden mezun olduğunu ve öğrenciliği döneminde de staj yaparak işe başladığını belirten Gülhan Şen, hayatının temel mesajının ise her şeye her zaman sıfırdan başlamak olduğunu anlattı. Şen, “İletişim Fakültesi mezunu olarak açıkça söyleyebilirim ki, hangi sektör olursa olsun torpile ihtiyacınız yok. Yeter ki yapacağınız işi gönülden isteyin. Ardından fırsatları peş peşe yakalıyorsunuz.” dedi. Şen, sunduğu programın sponsorlarını da kendisinin bulduğunu, 4- 5 kişinin yaptığı işi tek başına, severek yaptığını söyledi.

Bir soru üzerine Şen, her yıl farklı bir formatta yeni programlar yapmak istemesine rağmen izleyicinin Gülhan’ın Galaksi Rehberi’ni beğeni ile takip etmesinden dolayı hem kanalın, hem de kendisinin program formatını değiştirmediklerini söyledi. Programında kendine özgü bir sembol kullandığını belirten Şen, mikrofon ve kameranın tek başına izleyiciye soğuk geldiğini, mikrofonuna maskot bir oyuncak taktığını, bununda beğenildiğini anlattı.

‘Çok okuyan mı, çok gezen mi bilir?’ sorusu üzerine Gülhan Şen esprili bir şekilde, “Okuduğu yerleri gezip, gezdiği yerleri okuyan insan daha çok bilir.” yanıtını verdi. Gülhan Şen, izleyicileriyle birlikte bazı gezi programları yaptıklarını hatırlatılması üzerine de “İzleyicilerimiz de gezdiğimiz ülkelere bizimle gelmek istiyorlar ve böylesi çok daha eğlenceli oluyor.” dedi. Programın sonunda İletişim Fakültesi Dekan Vekili Doç. Dr. Kamile Akgül, Gülhan Şen’e plaket ve çiçek takdim etti.Serdar Cebe İletişim Fakültesi Öğrencileriyle Biraraya Geldi…

Kanal D Ana Haber Bülteni’nin sunucusu Serdar Cebe, Yeni Yüzyıl Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri ile İletişim Semineri dersinde bir araya geldi.

Alev Ofluoğlu Konferans Salonu’nda gerçekleşen seminere Yeni Yüzyıl Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Kamile Akgül ile çok sayıda akademisyen ve öğrenci katıldı.

Cebe, soru-cevap şeklinde geçen iletişim semineri dersinde, öğrencilerden gelen soru üzerine haberde sansür olup olmadığı konusunda düşüncelerini aktardı. Öğrenciler ve akademisyenler ünlü sunucunun anlattıklarını ilgiyle takip etti. Kendisini mesleğe Mehmet Ali Birand’ın başlatmadığını ancak Birand’dan çok şey öğrendiğini söyleyen Cebe, muhabirlik ve haberin önemi gibi konuların üstünde durdu.

Seminerin sonunda Serdar Cebe’ye İletişim Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Kamile Akgül tarafından bir teşekkür belgesi sunuldu.

Mesleğe Milliyet Gazetesi’nde muhabir olarak başlayan Cebe, 1993 yılında Kanal D’de görev yaptı. Sırasıyla NTV, Kanal6, CNN Türk ve Kanal 24’te de görev alan ünlü haber spikeri daha sonra 3 yıl da Kanal D Hafta sonu Haberleri’ni sundu. Ocak 2013’te Mehmet Ali Birand’ın vefatının ardından Hafta içi Ana Haber Bülteni’ni sunmaya başladı.

Avukat Tuğsan Yılmaz Öğrencilerle Bilişim Suçlarını Konuştu…

Sosyal Medya ve İnternet Yayıncılığı Uzmanı Avukat Tuğsan, Yılmaz Yeni Yüzyıl Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencilerine “Bilişim suçları” konusunda seminer verdi.

Alev Ofluoğlu Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen seminere Yeni Yüzyıl Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Kamile Akgül ile çok sayıda akademisyen ve öğrenci katıldı. Tuğsan Yılmaz, sosyal medya ve internet yayıncılığı hakkında deneyimlerini paylaştı.

Seminere katılan öğretim görevlilerine ve öğrencilere sosyal medyanın insanlar üzerinde bıraktığı olumlu ya da olumsuz etkilerden bahseden Yılmaz, kişisel hesaplardan dolayı doğabilecek suç unsurları hakkında da bilgi verdi.

Öğrenciler tarafından ilgi ile takip edilen mesleki eğitim seminerinin sonunda Avukat Tuğsan Yılmaz’a İletişim Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Kamile Akgül tarafından teşekkür belgesi sunuldu.İletişim öğrencilerinden “Gölge Hayatlar” Belgeseli…

İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü 3. sınıf öğrencilerinden Akif Cidan ile Mehmet Can Öztürk’ün hazırladığı “Gölge Hayatlar” belgeselinin gösterimi yapıldı.

20 dakika süren belgesel, öğretim görevlileri ve öğrenciler tarafından ilgiyle izlendi. “İletişim Semineri” dersi çerçevesinde gerçekleştirilen etkinlikte Cidan ve Öztürk öğrencilerden ve öğretim görevlilerinden gelen soruları yanıtladı. Bu belgesel için yaklaşık 10 bin kare fotoğraf çekildiğini anlatan Cidan, hedeflerini, çalışma şartlarını ve çektikleri zorlukları anlattı.

Seminerin sonunda İletişim Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Kamile Akgül Akif Cidan ile Mehmet Can Öztürk’e birer teşekkür plaketi sundu.Fotoğraf Sanatçısı Ali Öz Yeni Yüzyil Üniversitesi'nde...

Fotoğraf Sanatçısı ve Gazeteci Ali Öz Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nde Ders Verdi…

Yıllarca fotoğraf sanatçılığına gönül veren ve gazete fotoğrafları çeken Ali Öz, İletişim Fakültesi Öğrencileri ile İletişim Semineri dersinde bir araya geldi.

Alev Ofluoğlu Konferans Salonu’nda gerçekleşen seminere Yeni Yüzyıl Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Kamile Akgül ile çok sayıda akademisyen ve öğrenci katıldı. Ali Öz mesleki eğitim seminerinde fotoğrafçılık ve gazetecilik hakkında deneyimlerini paylaştı.

Ali Öz, mesleği yapmak isteyen öğrencilere seslenerek uğraş vermelerini, fedakârlık göstererek çaba sarf etmeleri gerektiğine dikkat çekti. Öz, “Mesleğinize âşık olmanız gerekiyor, fotoğraf ve gazetecilik bir sanattır, bir aşktır, tutkudur, para için bu işi yaparsanız mesleğinize bağlanamaz, mesleğinizin hakkını veremezsiniz ve yorulmadan mücadele etmeniz gerekiyor.” tavsiyesinde bulundu.

Öz, hazırladığı Tarlabaşı “Ayıp Şehir ”adı ile hazırladığı multimedya sunumuyla dinleyicilere hüznü ve sevinci aynı anda yaşattı.

Öğrenciler tarafından ilgi ile takip edilen iletişim semineri dersinin sonunda Ali Öz’e plaketi ve teşekkür belgesi İletişim Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Kamile Akgül tarafından verildi.

YENİ YÜZYILIN İLETİŞİM ÖDÜLLERİ’ MUHTEŞEM BİR TÖRENLE SAHİPLERİNİ BULDU…


Tanıtım videosunu izlemek için tıklayın

Yeni Yüzyıl Üniversitesi 2012 İletişim Ödülleri Basında

YENİ YÜZYILIN İLETİŞİM ÖDÜLLERİ’ MUHTEŞEM BİR TÖRENLE SAHİPLERİNİ BULDU…

Yeni Yüzyıl Üniversitesi bu sene ilkini düzenlediği “Yeni Yüzyılın İletişim Ödülleri” töreni ile 2012’nin en iyilerine ödüllerini verdi. İstanbul Topkapı Dr. Azmi Ofluoğlu yerleşkesi, Alev Ofluoğlu Konferans Salonu’nda gerçekleşen törene iletişim dünyasından pek çok ünlü isim katıldı. 3054 öğrencinin oylarıyla yapılan anket sonuçlarına göre 23 dalda ödül verildi.

Törene Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Azmi Ofluoğlu, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, Mütevelli Heyeti Başkan Vekili Ekrem Çalkılıç, İhlâs Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Mücahid Ören, Rektör Prof. Dr. Hüsnü Gündüz. Yeni Yüzyıl Üniversitesi Kurumsal Koordinatörü Mehmet Çömcüoğlu, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Demir Budak ve Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu, Türkiye Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Nuh Albayrak, üniversitenin akademik ve idari kadrosu ile öğrenciler katıldı. Ödül töreninin sunuculuğunu radyo programcısı ve sunucusu Cem ARSLAN yaptı.

Törende konuşan Rektör Prof. Dr. Hüsnü Gündüz, bu çağın iletişim çağı olduğunu belirterek; “Benim telefonla tanışmam okul yıllarımda oldu. Ama şimdiki nesiller çok farklı iletişim araçlarına sahip. İleride daha farklı araçlar kullanacağız.” dedi.

Yeni Yüzyıl Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkan Vekili Ekrem Çalkılıç, gazetecilik yaptığı yıllardan bahsederek, "Bizim şimdiye oranla daha şanslı olduğumuzu söyleyebilirim. Ben mesleğe başladığım yıllarda bu kadar iletişim fakültesi mezunu çıkmıyor, iş bulmak daha kolaydı. Denenmişlikler azdı, herhangi bir farklılığı ortaya koyduğunuzda öne çıkmanız daha kolaydı. Ayrıca en önemlisi Dr. Enver Ören, Mehmet Ali Birand gibi iletişim dehalarının öğretmenliği vardı. Şimdi ise 172 üniversiteden 57`sinde iletişim fakültesi var ve her yıl 10 binin üzerinde mezun çıkıyor. Sektör, bunların sadece çok küçük bir kısmını mesleğe alabilecek kapasitede. Denenmemişlikler kalmadı, neredeyse herkes her şeyi yaptı. Fark edilmek daha zor. Gençlerin şimdi daha fazla bilgi ile donanmaları gerekiyor. Bireysel performanslar öne geçiriyor." dedi.

Üniversite yönetimi tarafından “Medya Onur Ödülü”ne layık görülen İhlâs Holding ve Türkiye Gazetesi’nin kurucusu Merhum Dr. Enver Ören’in ödülünü ve şükran beratını oğlu İhlâs Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Mücahid Ören, Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Azmi Ofluoğlu’nun elinden aldı.

Dr. Enver Ören’in yakın dostlarından olan Dr. Ofluoğlu,”Bugün benim için çok gururlu ancak bir o kadar da buruk bir gün” diyerek duygulu anlar yaşadı.

Ödül töreninde kısa bir konuşma yapan Ahmet Mücahid Ören, “Kıymetli Enver beyin vefatının hemen akabinde verilen bu ödülü çok anlamlı buluyorum” dedi. Yeni Yüzyıl Üniversitesi yönetimine ve öğrencilerine teşekkür eden Ahmet Mücahid Ören, “Enver Bey hayatı boyunca ‘İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır” sözünü düstur edindiğini ve bu sözün gerektirdiği gibi yaşayıp hizmet ettiğini kaydetti.

Enver Bey’i anlatmak için ne kelimelerin ne de zamanın yetmeyeceğini ifade eden Ören sözlerini şöyle sürdürdü;

“Enver Bey’i anlatan geniş bir çalışma yapıyoruz. İnşallah ileride hatıralarının olduğu bir eser çıkaracağız. Onun kısa bir hatırasını da burada sizinle paylaşayım. Toplum pek bilmez, kendisi bu salonların çok yabancısı değildi. Çünkü o biyoloji öğretmeniydi. Her türlü anarşinin kol gezdiği bir dönemde okullar karışık, sınıflar gürültüden geçilmiyor. Sadece Enver Bey’in sınıfında çıt çıkmıyor. İnsanlar merak ediyor ve soruyorlar. ‘Sen nasıl yapıyorsun?’ diye o da ‘ben sene başında öğrencileri toplarım. Herkese benden 5 derim. Hepiniz sene başında sınıfınızı geçtiniz. Bundan sonra anlatacaklarımı Allah rızası için dinlerseniz size hayatınızda faydalı olur diyorum. Gerisi malum.’ Sonradan gazetecilik, Televizyonculuk birçok alanda ilkleri yaşattı. Kendisini minnetle anıyoruz, ona layık olmaya çalışacağız” diye konuştu.

Törende yine merhum Mehmet Ali Birand’ın “En İyi Anchorman” ödülü yine Dr. Azmi Ofluoğlu tarafından Kanal D muhabirlerinden Ekrem Açıkel’e takdim edildi.

Yeni Yüzyıl Üniversitesi öğrencilerinin yaptığı oylamada sırasıyla En İyi Köşe Yazarı Hürriyet Gazetesi köşe yazarı Ahmet Hakan Coşkun’a yerine katılan medya koordinatörüne ödülü, Mütevelli Heyeti Başkan Vekili Ekrem ÇALKILIÇ tarafından verildi.

En İyi Gazete: Habertürk Gazetesi, haber editörü Kürşat Oğuz, ödülünü Rektör Prof. Dr. Hüsnü GÜNDÜZ’ün elinden aldı.
En İyi Tv Kanalı: Kanal D, Kurumsal İletişim Yönetmeni Burcu ERYILMAZ ödülünü Rektör Yardımcısı ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Demir BUDAK’ın elinden aldı.
En İyi Anchorwoman: FOX TV haber spikeri Nazlı Tolga, ödülünü Rektör Yardımcısı ve İİBF Dekanı Prof. Dr. Yaşar HACISALİHOĞLU’nun elinden aldı.
En İyi Ana Haber Bülteni: Star TV Ana Haber Bülteni adına ödülü Star Haber muhabiri Osman Terkan, ödülünü Genel Sekreter Selahattin ÜÇGÜN’nün elinden aldı.
En İyi Haber Kanalı: Habertürk TV adına ödülü Haber Koordinatörü Abdullah KILIÇ, ödülünü İletişim Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Kamile AKGÜL’ün elinden aldı.
En İyi Sabah Haber Programı: Fatih Portakal İle Çalar Saat programının sunucusu gazeteci Fatih Portakal, ödülünü Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haluk İŞERİ’nin elinden aldı.
En İyi Tartışma Programı: Türkiye’nin Nabzı Programı Habertürk TV, programın moderatörü Didem ARSLAN YILMAZ, ödülünü Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İmer OKAR’ın elinden aldı.
En İyi Kültür- Sanat Programı: Ayna Programı Samanyolu TV, programın sunucusu Saim ORHAN ödülünü Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat AYDIN’ın elinden aldı.
En İyi Yarışma Programı: Kim Milyoner Olmak İster? ATV, ödülü Kim Milyoner Olmak İster? program editörü Tuğçe DİZİCİ, ödülünü Sağlık Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ersi ABACI KALFOĞLU’nun elinden aldı.
En İyi Belgesel Programı: Doğada Tek Başına NTV, programın sunucusu Serdar KILIÇ’ın şehir dışında olması nedeniyle yerine katılan asistanı, ödülünü Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Günseli İŞÇİ’nin elinden aldı.
En İyi Ekonomi Programı: Piyasa Ekranı Cnbc-e, programın sunucusu İnci ÖZKASNAK ÖZBEK, ödülünü Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Kadir ESMER’in elinden aldı.
En İyi TV Dizisi: İşler Güçler Dizisi Star TV, çekimde oldukları için ödülleri daha sonra kendilerine ulaştırılmak üzere Kurumsal İletişim Daire Başkanı Fevzi YALÇIN’a verildi.
En İyi Spor Programı: %100 Futbol NTV Spor, NTV Spor Marka İletişim Direktörü Begüm TAŞÇAKIR, ödülünü Sağlık Kültür Spor Daire Başkanı Prof. Dr. Ali Demir TİRYAKİ’nin elinden aldı.
En İyi Sağlık Programı: Doktorum Programı Kanal D, programın sunucusu Zahide YETİŞ, ödülünü Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müd. Doç. Dr. Oğuz ÖZYARAL’ın elinden aldı.
En İyi Magazin Programı: Pazar Sürprizi Show TV, programın sunucusu Mert ÖĞÜN, Ödülü Dil Hazırlık Okulu Müdürü Vladlena TCHERKACHİNA verecek.
En İyi Hafta Sonu Programı: Ceren Bektaş’la Hafta Sonu Bugün TV, programın sunucusu Ceren Bektaş, ödülünü Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Refik KORKUSUZ’un elinden aldı.
En İyi Gençlik Programı: Kampüs Magazin TRT Okul, programın sunucusu Serhan ARSLAN ve Kanal Koordinatörü Suat TEKİNER, ödülünü Kurumsal İletişim Müdürü Sadi Tunç SÖZEN’in elinden aldı.
En İyi Radyo Kanalı: Best FM, Serdar Yayında programının yapımcısı Serdar GÖKALP, ödülünü Meslek Yüksek Okulu Koordinatörü Erhan YILMAZ’ın elinden aldı.
En İyi İnternet Haber Sitesi: Mynet İnternet Sitesinin ödülü daha sonra kendilerine ulaştırılmak üzere Kurumsal İletişim Daire Başkanı Fevzi YALÇIN’a verildi.
En İyi Talk Show: Beyaz Show’a ödülünü Beyazıt ÖZTÜRK’e programında vermek üzere Öğrenci Konsey Başkanı Akın TERZİOĞLU’na verildi.
"İSTANBUL'UN 100 YILLIK DEĞİŞİMİ" NTV'DE


Yeni Yüzyıl Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekan V. Doç. Dr. Kamile Akgül ve Öğretim Görevlisi Eren Aytuğ, NTV Gece Haberleri kuşağına konuk oldu.

Hocalarımız üniversitemizde açılan 100 Yıl Önce 100 Yıl Sonra İstanbul konulu fotoğraf sergisini 30 Ocak 2013 Tarihinde saat 23:00 te NTV Gece Bülteninde anlattılar...

Haberi İzlemek İçin TıklayınızFox Tv Haber ve Spor Yayın yönetmeni Doğan ŞENTÜRK, Yeni Yüzyıl Üniversitesi öğrencilerine konferans verdi...


Fox Tv Haber ve Spor Yayın yönetmeni Doğan ŞENTÜRK, Yeni Yüzyıl Üniversitesi öğrencilerine düzenlediği konferansta basın mensubu olmanın getirdiği yükümlüklükler, mesleğin zorlukları ve getirdiği avantajlar konusunda deneyimlerini aktardı.

Konferansta İletişim Fakültesi öğrencilerine hitaben kendilerini nasıl geliştirebilecekleri ve hedeflerine daha kolay ulaşmaları doğrusunda ipuçları verdi.

Yeni Yüzyıl Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkan Yardımcısı Sn.Ekrem Çalkılıç'a söz vererek 2012/2013 eğitim yılının sonunda yaz boyunca üniversitemiz öğrencilerine yönelik stajer alımını müjdeledi..
GAZETECİ-YAZAR FATİH PORTAKAL ÜNİVERSİTE'MİZDE KONFERANS VERDİ.


Gazeteci-yazar ve FOX TV'de yayınlanan "Çalar Saat" programının sunucusu Fatih Portakal, bugün üniversitemiz öğrencileriyle buluşarak deneyimlerini bizlerle paylaştı.

Bugünkü seminerde çalışma hayatından ve haber sunuculuğunun zorluklarından bahseden Portakal, daha sonrasında öğrencilerin sorularını yanıtladı. Seminer, Fatih Portakal'ın kendisine verilen plaketi almasıyla sonlandı.


ATV KAHVALTI HABERLERİNİN BAŞARILI SUNUCUSU HİLAL ERGENEKON, YENİ YÜZYIL ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİ İLE GERÇEKLEŞTİRDİĞİ SÖYLEŞİSİ SIRASINDA MESLEK DENEYİMLERİNİ ÖĞRENCİLERE AKTARDI.

Meslekte var olabilmek ve sivrilmek için yapılması gerekenleri, medya okyanusunda bir kum tanesi olarak kalmamaları konusunda neler yapmaları gerektiğini öğrenciler ile paylaştı.
ÜNLÜ BELGESEL YAPIMCISI SAVAŞ KARAKAŞ, ÜNİVERSİTEMİZ ÖĞRENCİLERİYLE BULUŞTU.

Karakaş, sinevizyona yansıtılan belgeseller eşliğinde öğrencilerimize çarpıcı bilgiler aktardı.

Dumlupınar Faciası'ndan hayvanların eğlence uğruna sirklerde kötü muamele görmesine kadar geniş bir yelpazeden söz eden Karakaş, Refah Faciası'nın çoğu insan tarafından bilinmediği gerçeğini de öğrencilerle paylaştı.


MGA AÇIK HAVA REKLAMCILIK ŞİRKETİ YÖNETİM KURULU BAŞKANI ŞÜKRÜ TAN ERİM, YENİ YÜZYIL ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİ İLE AÇIK HAVA REKLAMCILIĞI KONUSUNDA DENEYİMLERİNİ PAYLAŞTI.


PROFESYONEL DAĞCI, DAĞ REHBERİ ve YAZAR TUNÇ FINDIK ÜNİVERSİTEMİZ ÖĞRENCİLERİYLE DENEYİMLERİNİ PAYLAŞTI.

Tunç Fındık sinevizyon eşliğinde, Dünyanın en yüksek ikinci dağı olan ve Pakistan-Çin sınırı üzerinde bulunan K2 "Karakurum" dağına tırmanışını anlattı.


YENİ YÜZYIL ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİ, TELEVİZYON ve SİNEMA DÜNYASININ YETENEK AVCILARIYLA BULUŞTU.

SÖYLEŞİ Dizi film ve sinemada, senaryo - oyunculuk trendleri Konuklar: Savaş ŞAYLAN (Ustura Kemal Dizisi Senaristi) Süleyman ATANISEV (İstanbul Devlet Tiyatrosu Sanatçısı, Ustura Kemal Dizisi Oyuncusu), Ceylan GÜLEÇ (Muhteşem Yüzyıl Dizisi Senaristi), Meriç DEMiRAY (Sultan Dizisi Senaristi)
ŞORAY UZUN YENİ YÜZYIL ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİ İLE BULUŞTU...
FM GAZOZ AĞACI PROGRAMININ ÜNLÜ SUNUCUSU VE YAPIMCISI CEM ARSLAN, YENİ YÜZYIL ÜNİVERSİTESİ İLETİŞİM FAKÜLTESİ ÖĞRENCİLERİ İLE BULUŞTU.

Öğrencilere deneyimlerini ve radyo programcılığının inceliklerini anlatan Cem Arslan, “Yaptığım yayınlarla ilgili tehdit almazsam işimi doğru yapmadığımı düşünüyorum.” dedi.

Radyoların müzik kutusu olmaması gerektiğine değinen Cem Arslan, “Müzik çalan radyoların işi zor. Ben programımda Türkiye’nin sorunlarına değiniyorum ve konuya mizah yoluyla farklı bakış açısı getiriyorum.” şeklinde konuştu.

İletişim Fakültesi öğrencilerimizin ilgiyle takip ettiği konferans, Dekanımız Doç. Dr. Kamile Akgül’ün Cem Arslan’a takdim ettiği plaket ve çiçek ile sona erdi.DESTEK