Anasayfa / Akademik / Fakülteler / Diş Hekimliği Fakültesi
Aktivite ve Duyurular
Diş Hekimliği Fakültemizde Anaokulu Öğrencilerine Diş Taraması

Üniversitemiz Diş Hekimliği Fakültesi’nde, Ağız ve Diş Sağlığı Haftası kapsamında gerçekleştirilen bir sosyal sorumluluk projesi ile anaokulu öğrencilerine yönelik diş taraması gerçekleştirildi.

Şişli Halıcıoğlu’nda bulunan Diş Hekimliği Fakültesi Hastanemizde anlamlı bir sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirildi. Ağız ve Diş Sağlığı Haftası kapsamında gerçekleştirilen sosyal sorumluluk projesi ile Şişli Özel Tülay Anaokulu öğrencilerine hekimlerimizi tarafından ağız ve diş sağlığının önemi anlatıldı. Ardından Diş Hekimliği Fakültemizdeki hekimler tarafından öğrencilerin ağız ve diş taraması gerçekleştirildi.

Yayınlanma Tarihi : 27.11.2018
Doç. Dr. Marius Milcu Diş Hekimliği Fakültesinde Konferans Verdi

ERASMUS+ ders verme hareketliliği kapsamında Romanya’da yer alan Lucian Bloga Sibui Üniversitesi Psikoloji Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Marius Milcu, İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi öğrencilerine “Psikolojik Değerlendirme ve Projektif Teknikler: Fırsatlar ve Sınırlar” başlıklı bir konferans verdi.

Erasmus+ Kurum Koordinatörü Prof. Dr. C. Günseli İşçi, bu tür karşılıklı ziyaretlerin her iki kurumu zenginleştirdiğini ve yeni ortaklıkların kapılarını açtığını dile getirirken, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haluk İşeri, “Erasmus Hareketlilik programı kapsamında, Dr. Marius Milcu fakültemize konuk oldu. Dr. Milcu, verdiği konferansta ‘Psychological Assessment’, ‘Projective Techniques’, ‘Opportunities vs. Limits’konularını ele aldı. Konferansta, öğrencilerin diş hekimliği uygulamalarında, hasta ilişkilerinde ve psikolojik konuların değerlendirilmesinde bilgi sahibi olması amaçlandı” dedi.

İlgiyle izlenen konferansın sonunda öğrenciler soru ve yorumlarla konferansa katkı sağlarken, Lucian Bloga Sibui Üniversitesi ile İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nin çeşitli bölümleri arasında yeni Erasmus anlaşmaları imzalamak üzere adımlar atıldı.

Yayınlanma Tarihi : 6.6.2018
Prof. Dr. Hasan Alkumru İYYÜ Diş Hekimliği Fakültesinde Ders Verdi

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Misafir Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan Alkumru Diş Hekimliği Fakültesi öğrencilerine ders niteliğinde bir konferans verdi.

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Konferans Salonunda düzenlenen bilimsel etkinlik sırasında öğrencilere bilgiler veren Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haluk İşeri şunları söyledi: “Prof. Dr. Hasan Alkumru, Toronto Üniversitesi ve Western Ontario Üniversitesi Protetik Diş Tedavisi Anabilim Dalında Öğretim Üyesidir. Prof. Alkumru, Fakültemizin eğitime başlama tarihi olan 2012’den itibaren misafir öğretim üyesi olarak bizlere destek olmuştur. Kendisine fakültemiz eğitimine yapmış olduğu önemli bilimsel katkılarından dolayı teşekkür ederim.’’

Ders niteliğindeki konferansta Kuzey Amerika ve Türkiye’deki Diş Hekimliğini kıyaslayan Prof. Dr. Alkumru “Kuzey Amerika’da yetişen Diş Hekimlerinden hiçbir eksiğimiz yok hatta fazlası olduğunu söyleyebilirim. Diş Hekimliği eğitimi Kanada ve Kuzey Amerika’da 4 yıl sürmektedir. Öncesinde 4 yıllık sağlık bilimleri ile ilgili bir fakülte bitirmek gerekiyor ve sonrasında 4 yıllık diş hekimliği eğitimine geçiliyor. Ancak, bu 4 yıllık eğitim öğrencilerin yeteri kadar tecrübe sahibi olmasına yeterli değil. Türkiye’de sizler eğitiminiz sırasında hasta üzerinde klinik uygulamalar yapıyorsunuz ancak Kanada’da diş hekimliği öğrencileri hasta üzerine fazla tecrübe yapamadan mezun oluyorlar. Bu yüzden bizim ülkemizde yetişen diş hekimlerinin daha iyi olduğuna inanıyorum” dedi.

Prof. Dr. Alkumru: “İmplant, köprünün yerini aldı”

‘’Zirkonium esaslı sabit protetik restorasyonlar’’ hakkında bilgiler veren Prof. Alkumru “Kuzey Amerika’da aslında köprü restorasyonları tarihe karışmak üzere. Öğrenciler köprü yapacak hasta bulmakta çok zorluk çekiyorlar ve hatta diyebilirim ki %95 öğrenci köprüyü sadece preklinik eğitimde yapıyor, klinikte köprü yapma şansı olmuyor. Çünkü implant köprünün yerini almış vaziyette. Sanıyorum önümüzdeki 10 yıl içinde eğitim müfredatından köprü yapımı yavaş yavaş çıkacak tamamen implanta yönelik bir uygulamaya dönüşecek” dedi.

Prof. Dr. Alkumru, yeni tedavi yöntemleri ve gelecekteki teknolojiler hakkında bilgiler vererek sunumunu tamamladı.

Yayınlanma Tarihi : 11.5.2018
İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Öğrencileri Beyaz Önlük Giydi...
Yeni Yüzyıl Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi öğrencilerinin “Beyaz Önlük Giyme Töreni”, 27 Nisan 2017 günü Alev Ofluoğlu Konferans Salonunda yapıldı. 

Diş Hekimliği Fakültesi öğrencilerinin hekimliğe ilk adımlarını attıkları “Geleneksel Beyaz Önlük Giyme Töreni”, Yeni Yüzyıl Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Azmi Ofluoğlu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu, Rektör Yardımcısı ve Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haluk İşeri, akademisyenler, öğrenciler ve öğrenci velilerinin katılımıyla gerçekleştirildi. 

Bu yıl geleneksel beyaz önlük giyme töreninin dördüncüsünü gerçekleştirdiklerini konuşmasında belirten Prof. Dr. Haluk İşeri, “Diş Hekimliği Fakültesi 2012 yılında kuruldu, o yıl eğitime başlayan öğrenciler bu sene dördüncü sınıftalar. Eğitimin ilk üç yılında temel diş hekimliği ve tıp hekimliği eğitimi alan öğrenciler, üçüncü yıldan itibaren klinik eğitime başladılar. Ayrıca, 2015 yılı bizim için tarihi bir yıl oldu çünkü 2015-2016 eğitim yılına Üniversitemiz Diş Hekimliği Fakültesi olarak Halıcıoğlu’nda inşa edilen yeni binamızda başladık. Yeni binamız eğitim, araştırma ve klinik hizmetlerin bir arada yürütüldüğü akademik bir ortam olarak planlanarak hazırlandı. Burada hem öğrencilerimize eğitim hem de vatandaşa ağız ve diş sağlığı hizmeti verilmektedir. Önümüzdeki yıl da ilk mezunlarımızı vermiş olacağız” diyerek sözlerini sonlandırdı. 

Kürsüyü devralan Diş Hekimliği Fakültesi öğrencisi Rabia Çiçek, sözlerinde “Asırlardır süregelen ve insan olduğu sürece var olacak hekimlik mesleğine bugün beyaz önlüğümü giyerek ilk adımımı atmış olacağım. Neden diş hekimliği sorusunu sorduklarında, benim cevabım diş hekimliği çünkü gerek sanatı seven ruhum gerekse biyolojiye olan ilgim bu mesleği seçmemdeki en büyük etkendir” ifadelerine yer verdi. 

Yeni Yüzyıl Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi öğrencisi Fatih Remazani ise Diş Hekimliği Fakültesi Uluslararası öğrencileri adına yaptığı konuşmasında “Bugün burada diş hekimliği beyaz önlük giyme törenini kutlamanın coşkusunu yaşıyoruz. Sanat ve bilimi birleştiren diş hekimliği mesleğinin öğrencilik süreci takdir edersiniz ki zor bir dönemdir. Bu dönemde uluslararası bir öğrenci olarak Yeni Yüzyıl Üniversitesine değerli hocalarımız ve cana yakın arkadaşlarım sayesinde daha kolay uyum sağladım” dedi. 

Açılış konuşmalarının ardından öğrencilere alkışlar eşliğinde hocaları tarafından beyaz önlükleri giydirildi. Törenin sonunda Üniversite yöneticileri, akademisyenler, öğrenciler ve veliler fotoğraf çekimleriyle töreni noktaladı. 

 
Yayınlanma Tarihi : 27.4.2017
1 2
DESTEK